Mustafa Sungur Ağabey Adana'da Dualarla Anıldı - Son Dakika

Mustafa Sungur Ağabey Adana'da Dualarla Anıldı

07.12.2012 14:50
Mustafa Sungur Ağabey Adana'da Dualarla Anıldı, System.String[]

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mustafa Sungur için Adana'da anma ve dua programı yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mustafa Sungur için Adana'da anma ve dua programı yapıldı.

Bediüzzaman hazretlerinin 'nur kahramanı ve manevi evladım' dediği merhum Mustafa Sungur için okunan hatimlerin duası Salih Bosna Camisi'nde yapıldı. Seyhan Müftüsü Halil Uzun, anma programında yaptığı konuşmada, "Zor zamanlarda din ve kuran hizmetlerinde bulunan, ülke gençliğinde büyük emekleri olan, Süleyman Hilmi Tunahan, Mehmet Zahit Kotku, Bediüzzaman Said Nursi hazretlerini unutmadığımız gibi onların yanındaki kahramanları da yad etmek için buradayız. Geçtiğimiz günlerde vefat etmeden birkaç dakika önce Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in ziyaretinin hemen akabinde ruhunu rahmana teslim eden, cenaze namazını bizzat başkanımızın kıldırdığı, Başbakanımız ve on binlerin cenazesine katıldığı merhum Mustafa Sungur ağabeyi böyle güzel bir programla anmak istedik." diyerek okunan hatimlerin duasını yaptı.

Programı tertipleyen Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım ise şunları söyledi: "Bölgemizdeki eğitim faaliyetlerini ziyaret ederek teşvik eden, son nefesine kadar iman ve Kur'an hizmetinde bulunan 'nur' kahramanı merhum Mustafa Sungur ağabeyi hayırla yad etmek için bu etkinliği yaptık. " dedi. Cuma namazı sonrasında dua programına katılanlara tatlı ikram edildi.

Etkinliğe AK Parti İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, parti yönetim kurulu üyeleri, Çukurova İlim Vakfı Başkanı Nebi Şahin, Türkiye Harp Malulü Gazi ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ersin Güluçar, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Mustafa Sungur Ağabey Adana'da Dualarla Anıldı
Mustafa Sungur Ağabey Adana'da Dualarla Anıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Mustafa Sungur Ağabey Adana'da Dualarla Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Tümer Metin'in sert eleştirileri sonrası Beşiktaş'tan çarpıcı paylaşım: Sergen Yalçın'ın yanındayız İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi İstanbul'daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçe İki kamyonun kafa kafaya çarpıştığı kazada, yol kan gölüne döndü: 3 ölü, 1 yaralı Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum