Mustafa Yıldızdoğan'dan "Ölürüm Türkiyem" Şarkısının Çalıntı Olduğu İddiasına Yanıt - Son Dakika

Mustafa Yıldızdoğan'dan "Ölürüm Türkiyem" Şarkısının Çalıntı Olduğu İddiasına Yanıt

3 yıl önce

Mustafa Yıldızdoğan 'Ölürüm Türkiyem' isimli şarkının bestesinin Kürt bir müzik grubundan çalındığı iddiasına "Bu yalan haberi yayanlar hakkında hukuki işlem başlatılacaktır." yanıtını verdi.

Mustafa Yıldızdoğan'dan

Mustafa Yıldızdoğan'ın 1993 yılında piyasaya sürdüğü üçüncü albümünün çıkış parçası olan ve milliyetçi kesimlerce çokça dinlenen 'Ölürüm Türkiyem' isimli şarkının bestesinin Kürt müzik grubu Koma Qamışlo'dan çalındığı iddia edilmişti.

"KÜRT GRUBA AİT BESTE" DEDİLER

Twitter'dan yapılan paylaşımda 'Ölürüm Türkiyem' isimli şarkının bestesinin Koma Qamışlo isimli Kürt gruba ait olduğu ileri sürüldü. İddiaya göre, söz konusu müzik Koma Qamışlo tarafından 1986 yılında yayınlanmıştı. Bestenin çalıntı olduğunun iddia edilmesinin ardından Twitter'da #HırsızMustafaYıldızdoğan en çok konuşulan konular arasına girdi.


"HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAK"

Mustafa Yıldızdoğan dün akşam resmi Facebook hesabından konuya değinerek iddiaları yalanladı. Görüntülerin montaj olduğunu söyleyen Yıldızdoğan, iddialara destek verenler hakkında da hukuki sürecin başlatılacağını ifade etti;

"'Türkiyem' eserinin bestesi çalıntıdır adı altında yalan haber ve montaj videolarla Twitter'da gündem oluşturan ve buna destek veren sözde gazeteci ve sözde sarkicilar hakkinda hukuki süreç başlatılacaktır."

Mustafa Yıldızdoğan'dan Ölürüm Türkiyem Şarkısının Çalıntı Olduğu İddiasına Yanıt
Haber Yayın Tarihi: 11.08.2017 12:15 

YORUMLAR


Son Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Kim Milyoner Olmak İster'de 60 bin TL'lik yemek sorusu yarışmacıya zor anlar yaşattı Bakan Soylu'nun taziyelerini ilettiği Nakşibendi şeyhinin ölümünde sır perdesi aralandı

Son Dakika Haberleri