Mut'ta Öğrenciler 3 Bin 200 Fidanı Toprakla Buluşturdu - Son Dakika

Mut'ta Öğrenciler 3 Bin 200 Fidanı Toprakla Buluşturdu

5 yıl önce

Mersin’in Mut ilçesinde 21–26 Mart Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte ilkokul öğrencileri 3 bin 200 mavi servi fidanı dikti.

Mut'ta Öğrenciler 3 Bin 200 Fidanı Toprakla Buluşturdu, System.String[]

Mersin'in Mut ilçesinde 21–26 Mart Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte ilkokul öğrencileri 3 bin 200 mavi servi fidanı dikti.


Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Orman İşletme Müdürü Serdar Kılınç, Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, öğretmenler, öğrenciler ve orman işletme personelinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda, Alahan Orman İşletme Şefliği sahasına 3 bin 200 mavi servi fidanı dikildi.


Orman İşletme Müdürü Serdar Kılınç, "Amacımız, ormanlarımızı korumak ve çoğaltmak. Orman bir ülkenin en önemli doğal zenginlik kaynağıdır. Herkes vatan toprağını korumak için üzerine düşen görevleri yerine getirmelidir. Dikilen fidanların daha da çoğaltılarak gelecek nesillere aktarılmasını temenni ediyorum" dedi.


Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ise, ağaç dikerek yeni orman sahaları oluşturulması gerektiğini belirterek, "Ormanlarımızı korumak, insanları ve çevremizi korumak demektir. Ağaç dikerek yeni ormanların çoğalmasını sağlamalıyız" diye konuştu.


Ağaç diktikleri için çok mutlu olduklarını dile getiren öğrenciler, daha çok ağaç dikerek ve dikilen ağaçları korumak gerektiğini söylediler. - MERSİN

Haber Yayın Tarihi: 24.03.2015 03:36 Kaynak: İHASon Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Yunanistan'ın Elazığ depreminde yardımcı olduğunu öğrenen Gökhan Özoğuz'dan dikkat çeken sözler Cedi Osman'ın Elazığ depremi paylaşımı tepki çekti

Son Dakika Haberleri