Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç Açıklaması - Son Dakika

Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç Açıklaması

15.06.2014 13:33
Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç Açıklaması, System.String[]

Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç, “Malatya yemeklerinin pek keşfedilmediği ve tanıtılmadığı kanaatindeyim” dedi.

Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç, "Malatya yemeklerinin pek keşfedilmediği ve tanıtılmadığı kanaatindeyim" dedi.

Mutfak Dostları Derneği yönetiminde bulunan 20 kişi, Malatya'nın tarihi ve turistik yerlerini gezip, yemeklerini tattı.

Malatya programlarıyla ilgili bilgi veren Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç, "Malatya'nın yöresel yemeklerde iddialı olduğunu gördük. Çıkardığınız yemekle ilgili kitaplar nedeniyle iyi bir kültür hizmeti yapmışsınız. Kitaplarınızı gittiğimiz yerlerde paylaşacağız" diyerek, Malatya yemeklerinin pek keşfedilmediği ve tanıtılmadığı kanaatindeyim" şeklinde konuştu.

Malatya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil İbrahim Kılıç ise, "Malatya yemek kültürünün tanıtımı için 3 yıldır yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmaların meyvesini yavaş yavaş görüyoruz. Gerek çıkardığımız yemekle ilgili kitaplar, Malatya dışındaki lezzet severlerin de dikkatini çekmeye başladı. Mutfak Dostları Derneği Başkanı ve üyeleri ilimizi ziyaret ettiler. Malatya'nın tarihi ve turistik yerlerini gezip, yemeklerini tattılar. Merkezi İstanbul'da bulunan Mutfak Dostları Derneği Başkanı ve 20 kişilik üyeleri Malatya'nın tarihi ve doğal güzelliklerini görmenin yanı sıra yöresel yemeklerini de inceliyorlar" dedi.

Mutfak Dostları Derneği üyelerine eşlik eden Malatya'nın yöresel yemeklerini yapan işletmeci Zeki Saygı da, "Mutfak dostlarının ilimize gelmesi önemlidir. Malatya'mızın yemeklerini tanıtmak için ben ve İbrahim Kılıç bey çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı. - MALATYA

Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç Açıklaması
Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç Açıklaması

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Mutfak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Malatya'da 4,7 büyüklüğünde deprem Merkez Bankası'nın hamleleriyle düşüşe geçen dolar, 7,79'dan işlem görüyor Çevreye 'çay paketliyoruz' dedikleri depoda cinsel içerikli ürün imal eden zanlılar suçüstü yakalandı Bir anlık dalgınlıkla yıllardır biriktirdiği 3 bileziği çöpe attı Taksim'de taciz ettiği kadın, "Uğraşmak istemiyorum" deyince sanık tahliye edildi Koronavirüs kapsamında kapalı olması gereken eğlence mekanında cinayet Ünlü modacı Rufat İsmayil, Menajerimi Ara dizisinde kıyafeti kötülendiği için suç duyurusunda bulundu Maske takmayan pazarcı savunmasıyla şaşırttı: Müşteri yok, vakalar olsa ne olur? Müslüman adam ölümden korkmaz