Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi - Son Dakika

Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi

10.02.2015 17:47

Müzeyyen Senar, son yolculuğuna uğurlandı. Senar'ın vasiyeti üzerine mezarının başında "Ehl-i aşkın neşvegahı kuşe-i meyhanedir" şarkısı dinletildi. Bülent Ersoy, şarkıya ağlayarak eşlik etti.

Türk sanat müziğinin en duayen ismi Müzeyyen Senar, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi.Senar'ın vasiyeti üzerine kızı mezarının başında "Ehl-i aşkın neşvegahı kuşe-i meyhanedir" dinletti. Bülent Ersoy'un da şarkıya eşlik etmesi rica edilince duygusal anlar yaşandı.

Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi

BEBEK CAMİİ'NDE CENAZE TÖRENİ

Türk Sanat Müziği'nin dev ismi Müzeyyen Senar, 2 Şubat tarihinden itibaren tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Pazar günü hayatını kaybetmişti. Usta sanatçı için bugün Bebek Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi

DEV PANKART

Beşiktaş Belediyesi Bebek Meydanı'na sanatçının fotoğrafının yer aldığı ve "Güle Güle Cumhuriyetin Divası" yazan dev bir pankart astı. TSK'ya ait bir çelenk de camideydi. Cenaze organizasyonunu Beşiktaş Belediyesi yaptı. Senar'ın cenazesi zabıtaların omuzunda camiye, yine zabıtalarca camiden cenaze arabasına taşındı.

ÜNLÜ İSİMLERDEN SON GÖREV

Cenazeye çok sayıda ünlü isim katıldı. Tarkan ve Sezen Aksu basın mensuplarının ilgisinden uzak kalmak için Bebek Kahve'de bir süre oturdu. Tarkan ve Aksu cenazeyi uzaktan takip etti. Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Sibel Can, Göksel Arsoy, Erol Evgin, Erol Büyükburç, Leman Sam, Şevval Sam, Müjdat Gezen, Mustafa Keser ve Mustafa Sağyaşar cenaze törenine katılan ünlü isimlerden bazılarıydı.

Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi

SEZEN AKSU'DAN ÖZEL ÇİÇEK

Basın mensuplarının yoğun ilgisi nedeniyle kameralardan uzak bir köşede cenaze törenini takip eden Sezen Aksu, Müzeyyen Senar için özel bir çiçek yaptırdı. Sarı güllerden oluşan ve "Kızın Sezen" yazılı çiçek camiye erken saatlerdi getirildi. Aksu Senar'ın oğlu kızına başsağlığı diledikten sonra camiden ayrıldı. Aksu DHA kamerasına "Başımız Sağolsun" demekle yetindi.

"HİÇ ÖLMEYECEK"

Sanatçının oğlu Ömer kızı Feraye Işıl taziyeleri kabul etti. Feraye Işıl annesi için, "Melodiler, ezgiler bıraktı gitti. Hiç unutulmayacak hiç ölmeyecek" dedi.

Güçlükle ayakta durduğu gözlenen Muazzez Abacı, Senar'ın fotoğrafını öptü ardından gözyaşlarına boğuldu.

Abacı, "Türk milletinin en değerli varlıklarından biriydi. Mekanı cennet olsun inşallah. Herkese baş sağlığı diliyorum. O bir efsaneydi. O her zaman yaşayacak" diye konuştu.

Mustafa Keser, iki gündür ağlamaktan gözlerinin şiştiğini söylerken, Mustafa Sağyaşar da "Sahne hayatımda bu kadar mütevazi, her zaman karşısındakine değer veren, bir kardeş gibi çalışmayı seven bir insandı" diye konuştu.

80 YILDIR TAKLİT EDİYORLAR

Senar için en çarpıcı değerlendirme Göksel Arsoy'dan geldi. Ersoy, "Onun tarzında okuyabilmek için bütün sanatkarlar 70-80 yıldır onu taklit ediyorlar ama hiç kimse onun gibi söyleyemez" diye konuştu. Sibel Can, üzgün olduğu için konuşamayacağını söyledi.

TARKAN: SAYGIYLA ANALIM

Tarkan da "Müzeyyen Senar gibisi bir daha gelmeyecek bu ülkeye. Büyük bir sanatçıyı kaybettik. Ben bir de Müzeyyen Ablamı kaybettim. Çok severdim kendisini. Çok da ziyaret ettim onu. Hastaydı, aslında biraz da acılarından kurtuldu. Nur içinde yatsın. Onu çok özleyeceğiz. Her zaman onu sevgiyle saygıyla analım" diye konuştu.

Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi

ANNE KIZDAN SON GÖREV

Erol Evgin ise "şarkıların başı sağolsun" derken Fatih Ürek de, " Büyük bir divaydı, eserleri hep yaşayacak" şeklinde konuştu.

İzmir'e her gittiğinde Müzeyyen Senar'la buluştuklarını söyleyen Erol Büyükburç da, "Kordonda gezer, kol kola girerdik. Hiç unutmuyorum o günleri" dedi.

Müzik hayatına ilk başladığında kendisinden aldığı övgünün en büyük ödülü olduğunu söyleyen Şevval Sam'a, annesi Leman Sam da "Benim çok çıraklık zamanlarımda bana destek verdi. Çok mutluyum. Benim çıraklık zamanımı gördü. Ve kızımı gördü. Hayatımızda çok önemli bir yeri var" diyerek eşlik etti.

BÜLENT ERSOY TABUTUN BAŞINDAN AYRILMADI

Ünlü Sanatçı Bülent Ersoy, Senar'ın tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Ersoy cenaze boyunca tabutun başından ayrılmadı. Cenaze camiden çıkarılırken de Ersoy tabuta ilk omuz verenler arasındaydı. Ersoy, üzgün olduğu için konuşamadı. Ancak cenaze boyunca bol bol dua etti.

Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi

VASİYETİNİ BÖYLE GERÇEKLEŞTİRDİLER

Türk sanat müziğinin usta ismi Müzeyyen Senar'ın cenazesi, Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verildi. Senar'ın kabri başında dua edenler arasında Türk sanat müziğinin divası Bülent Ersoy da vardı.

Milliyet'in haberine göre, Müzeyyen Senar'ın vasiyeti üzerine, sanatçının kızı Feraye Işıl, "Ehl-i aşkın neşvegahı kuşe-i meyhanedir" şarkısını mezarı başında telefonundan dinletti. Bu sırada Bülent Ersoy'dan da şarkıya eşlik etmesini rica eden Feraye Işıl'ı kırmayan Ersoy parçayı söylerken gözyaşlarını tutamadı, mezarlıkta duygusal anlar yaşandı.

YORUMLAR (81)
  • h.devran: allah rahmet etsın toprağı bol olsunda hep bu ünlüler öldükleri zaman unutmayacagız hiç ölmeyecek vs diyorlar mezarbasından ayrıldıkları zaman hiçbirsey olmamıs gibi davranıyorlar Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • mardinli: imamlığını bülentin yaptığı cenaze şarkıyla türküyle gömülmek herkese nasip olmaz allah hepsine hidayet versin, , , Cevap Yaz 23 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Bülent Ersoy'a hayranından şaşırtan jest! Ham altın hediye etti Bülent Ersoy'a hayranından şaşırtan jest! Ham altın hediye etti Müstehcen Siteye Üye Olmuştu! Takipçisine Olay Cevap Müstehcen Siteye Üye Olmuştu! Takipçisine Olay Cevap
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi - Son Dakika

Bu haber Haberler.Com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Haberler.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Haberler.Com kurumudur.

Advertisement