Müziğe damgasını vuran festival Woodstock 50. yılında belgesel oldu - Son Dakika

Müziğe damgasını vuran festival Woodstock 50. yılında belgesel oldu

17.08.2019 08:48
Müziğe damgasını vuran festival Woodstock 50. yılında belgesel oldu, System.String[]

Takvimler Ağustos 1969'u gösterdiğinde müzik tarihinin sonsuza dek değişeceğini kimse tahmin etmiyordu. Vietnam Savaşı'na karşı olan, 70'lerin çiçek çocukları Woodstock Festivali ile yeni bir akım başlattı.

Takvimler Ağustos 1969'u gösterdiğinde müzik tarihinin sonsuza dek değişeceğini kimse tahmin etmiyordu. Vietnam Savaşı'na karşı olan, 70'lerin çiçek çocukları New York'un küçük bir kırsal kasabası olan Bethel'de Woodstock Festivali ile yeni bir akım başlattı.

Ve aradan tam 50 sene geçti.... Resmi adı Woodstock Müzik ve Sanat Fuarı (Woodstock Music and Art Fair) olarak bilinen festivalde kimler sahne almadı ki? 60'lı yılların en ünlü müzisyenleri The Who, Janis Joplin, Carlos Santana, Joe Cocker, Richie Havens, Jefferson Airplane ve rock müziğin en ikon isimlerinden Jimi Hendrix.

Müziğe damgasını vuran festival Woodstock 50. yılında belgesel oldu

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Müziğe damgasını vuran festival Woodstock 50. yılında belgesel oldu - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan Dağlık Karabağ için vura vura ilerliyor! Ermenilerin mühimmatları tükendi Hazine'ye ve Gelir İdaresi'ne 3 bin yeni personel alımı yapılacak Son Dakika! İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle Harem-Sirkeci arabalı vapur seferleri iptal edildi 'Canı sıkıldı' diye evini terk etti, 2 gün sonra sağ salim bulundu Başkent'teki uyuşturucu ticaretinin yüzde 70'ini elinde tutuyordu: Firari baron kıskıvrak yakalandı Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil