Müziğe İlgimi Geçici Bir Heves Sandılar! - Son Dakika

Müziğe İlgimi Geçici Bir Heves Sandılar!

01.01.2012 06:03
Müziğe İlgimi Geçici Bir Heves Sandılar!, System.String[]

'Bana Dokunma' adlı iki şarkılık bir maxi single çıkaran genç şarkıcı Çağrı; annesi Emel Müftüoğlu ve babasının, müzik sevgisini başta geçici bir heves....

Emel Müftüoğlu'nun, kendisi gibi şarkıcı olan kızı Çağrı, sektördeki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor. 'Bana Dokunma' adlı iki şarkılık bir maxi single çıkaran genç şarkıcı, zamanında gidemediği konservatuvara en kısa zamanda yazılmayı düşündüğünü söylüyor...

İki yıl önce çıkardığınız albümdeki şarkılar hâla dinleniyorken, neden yeniden bir albüm yapma gereği duydunuz?

Bu iki yıl bana 10 yıl gibi geldi. Çünkü ben sürekli üreten, yazan biriyim. Yaptığım şarkılar birikti. Artık beş-altı ayda bir, ikişer şarkılık single'lar çıkartmak istiyorum. Çünkü ilk albümde kliplendiremediğim iki-üç şarkı daha vardı. Çok üzüldüm, içimde kaldı. Tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorum. Artık iki şarkı yapıp ikisine de klip çekeyim diyorum.

'Bana Dokunma'ya, 'Alice Harikalar Diyarında' masalından yola çıkarak çektiğiniz klip kimin fikriydi?

Yönetmenimiz Ceyda Sarıhan'ın fikriydi. "Sen masal karakterine benziyorsun, acaba böyle bir şey mi yapsak?" dedi.

Kıraç, "Müzik artık dinlenen değil, izlenen bir şey oldu" diyor. Katılıyor musunuz buna?

Kesinlikle! Tüm dünyada klipler, şarkıyı dinlenen bir şey olmaktan çıkarıp izlenen şey haline getirdi. O yüzden büyük maliyet isteyen klipler çekiliyor. Eskiden tek mekanda çekilen, şarkıcının mikrofon önünde görüntülendiği kliplerden bugünlere geldik. Teknoloji sayesinde sınırsız alternatifimiz var artık.

Albümde biri slow, biri hareketli iki şarkı var. Duygusal şarkılar mı, yoksa hareketli şarkılar mı sizi daha iyi ifade ediyor?

Seçim yapmak zor ama sanırım duygusal şarkıları söylerken daha mutlu oluyorum; o şarkıların bana daha çok yakıştığını düşünüyorum.

Genç yaşta istediğiniz işi yapıyor olduğunuz için kendinizi şanslı hissediyor musunuz?

Kesinlikle! İnsanın istediği işi yapabilmesi kadar güzel bir şey yok. Bu, benim çocukluğumdan beri istediğim bir şeydi. Sadece şarkı söylemek istedim, ikinci bir alternatifi hiç düşünmedim. Ölene kadar da şarkı söylemek istiyorum.

DÜŞÜNCESİ BİLE HEYECANLI

Bu kadar istemenize rağmen neden müzik değil de sinema-televizyon okumayı seçtiniz?

Aslında konservatuvara gitmeyi çok istiyordum ama ailede bir tane sanatçı var diye izin vermediler. Müziğe olan ilgimi geçici bir heves olarak gördüler ve müzik okumamı istemediler. O konuda babam beni kandırdı. "Nasılsa şarkı söylersin, kolunda bir bileziğin olsun" dedi.

Şimdi müzikteki başarınızı görüp "Keşke izin verseydik" diyorlar mı?

Olabilir, onu hiç sormadım. Güzel fikir; ben sorayım bunu onlara! Ama heves olmadığını anlamışlardır artık diye düşünüyorum. Onları bilmem ama ben keşke konservatuvara gitseydim diye düşünüyorum. Eğitim almadan bu derece iyi şeyler yapabiliyorsam, eğitim alırsam çok daha farklı ve güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum. Bu yüzden müzik okumak istiyorum. Nota bilmek, enstrüman çalabilmek, solfej... Düşüncesi bile beni çok heyecanlandırıyor.

Sinema-televizyon okumuş olmanız kliplerinize fayda sağlıyordur ama değil mi?

Benim için fayda sağlıyor da, yönetmenimiz için sıkıcı ve rahatsız edici oluyor. (Gülüyor) Sürekli başlarında duruyorum, karışıyorum her şeye. Muhtemelen beni öldürmek istiyorlardır!

ANNEM DESTEKLİYOR

Kariyerinizi bu şekilde yönlendirmenizde annenizin etkisi var mı?

Tabii ki var. Annem baştan beri maddi manevi destek oluyor bana. Bu da bana daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Birinin bana inanması çok önemli. Ailemin güvenini, inancını boşa çıkarmamak için her şeyi yaparım. En korktuğum şey de onları utandıracak bir şey yapmak. Allah utandırmaz inşallah.

Emel Hanım şarkılarınızı biliyor mu?

Biliyor, söylüyoruz beraber. Normalde çok fazla ezberlemez ama benimkileri ezbere bildiğini biliyorum.

Birlikte düet yapmayı düşünür müsünüz?

Şu anda düşünmüyoruz ama ileride olabilir.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Müziğe İlgimi Geçici Bir Heves Sandılar!

- Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Müziğe İlgimi Geçici Bir Heves Sandılar! - Son Dakika Magazin

YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul'daki toplantıya çağrılmayan İmamoğlu suskunluğunu bozdu: Büyük nezaketsizlik BM duyurdu: Libya'da taraflar kalıcı ateşkes için anlaşmaya vardı Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Eşi için aldığı cipin hasar kayıtlı olduğunu öğrenince aracı bayi önünde yakmaya kalktı Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından İstanbul'da uzun test kuyrukları oluştu Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu