Müzikten Dansa -Zeliha Sunal - Nebi Birgi - Son Dakika

Müzikten Dansa -Zeliha Sunal - Nebi Birgi

27.01.2017 20:04
Müzikten Dansa -Zeliha Sunal - Nebi Birgi, System.String[]

Operadan müzikale, nostaljiden günümüze uzanan bir repertuvarla yabancı şarkıların Türkçe şarkılarla harmanlandığı Müzik'ten Dans'a adlı gösteri, 27 Ocak'ta Akatlar Kültür Merkezi'nde.

Operadan müzikale, nostaljiden günümüze uzanan bir repertuvarla yabancı şarkıların Türkçe şarkılarla harmanlandığı Müzik'ten Dans'a adlı gösteri, 27 Ocak'ta Akatlar Kültür Merkezi'nde...

Türkiye'nin önde gelen şov kadınlarından pop müzik sanatçısı Zeliha Sunal, Türkiye'de çeşitli müzikaller sahneye koymuş; Avrupa'nın en iyi erkek sesi seçilen ve Afife Jale Tiyatro ödüllü genç sanatçı Nebi Birgi ile sıradışı bir performansa imza atıyor. Operadan müzikale, nostaljiden günümüze uzanan bir repertuvarla yabancı şarkıların Türkçe şarkılarla harmanlandığı, Zeliha Sunal'ın tabiriyle 'öpüştüğü' Müzik'ten Dans'a adlı gösteri, 12 Aralık Pazartesi günü Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi'nde sergilenecek.

Mikrofonla ilk olarak TRT İzmir Radyo'sunda tanışan ve o gün bugündür elinden bırakmayan Zeliha Sunal, farklı tarzıyla Sidikli Kasabasından Moulin Rouge Show'a; Dorian Gray müzikalinden Zeki Müren şarkılarına sahnelediği performanslarıyla dikkat çeken genç yıldız Nebi Birgi ile birlikte benzersiz bir gösteriye imza atıyor. İkilinin Müzik'ten Dans'a adlı gösterisi 12 Aralık Pazartesi günü, Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi'nde izleyiciyle buluşacak.

Zeliha Sunal'ın 'şarkıların öpüşmesi' olarak tanımladığı gösteride, farklı müzik tarzlarında seçilen şarkıların ritimlerinin, tonlarının, hatta sözlerinin de uyum içinde geçişiyle izleyicilere sıradışı bir gösteri deneyimi yaşatılacak. "Müzik ve Dans" gösterisinde Queen grubunun ünlü şarkısı 'The Show Must Go On' ile 'Sevil Berberi', Peggy Lee'nin caz şarkısı 'Fever' ile 'Yedi Kocalı Hürmüz', Sia'nın şarkısı 'Cheap Thrills' ile 'Nihavent Longa' gibi yabancı şarkılar Türkçe şarkılarla harmanlanıyor. Gösteriye özel hazırlanan kostümler ve özel dans koreografisiyle de izleyenlere görsel bir şölen yaşatılacak.

Operadan müzikale, nostaljiden günümüze uzanan zengin bir repertuvar sergileneceği gösteride, izleyiciyi birbirinden farklı sürprizler eşliğinde interaktif bir eğlence bekliyor.

Müzikten Dansa -Zeliha Sunal - Nebi Birgi

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat Müzikten Dansa -Zeliha Sunal - Nebi Birgi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Son Dakika: Galatasaray, Halil Dervişoğlu'nu sezon sonuna kadar kiraladı Siyah mayosuyla poz veren 66'lık model yıllara teslim olmadığını kanıtladı Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Mart ayını beklemekte fayda var Caddebostan Sahili'nde kırmızı yosunlar, lodos nedeniyle kıyıya vurdu FETÖ'cü Enes Kanter'in Rockefeller'ın torunu Ariana ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı Sapık komşusunun tacizlerine dayanamayan iki çocuk annesi kadın kendisini astı