My Fair Lady Filmi - Son Dakika

My Fair Lady Filmi

12.07.2011 14:54

My Fair Lady filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. My Fair Lady filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Prof. Higgins, yağmurlu bir gecede, Londra Covent Garden'daki operadan çıkan kalabalığın arasında çiçek satan, ağzı bozuk Eliza Doolittle'a rastlar. Hırçın ve kaba davranışlarıyla etrafa sataşmaktan kendini alamayan muzip genç kız, sadece argo değil, üstelik berbat bir aksanla da konuşmaktadır. Higgins, kendisi gibi bir dil bilimci olan dostu Albay Pickering ile bir bahse girer: Eliza üstüne para alarak profesörün evinde kalacak ve diksiyon kursları alacaktır. Higgins, genç kızı tamamen yola getireceğine ve Eliza'nın bir süre sonra gerçek bir hanımefendiden ayırt edilemeyeceğini iddia etmektedir.

Yönetmen: George Cukor

Senaryo: Alan Jay Lerner, George Bernard Shaw, Alan Jay Lerner

Oyuncular: Gladys Cooper, Wilfrid Hyde-White, Stanley Holloway, Rex Harrison, Audrey Hepburn

Filmin Türü: Drama, Müzikal,

Orijinal Adı: My Fair Lady

Yapımcı Firma: Warner Bros. Pictures

Yapım Yılı: 1964

Yapım Ülkesi: ABD

Orijinal Dili: İngilizce

Filmin Süresi: 170 dk.

YORUMLAR
500
Fair play ödüllü Vali Balcı, 'Spor Van' projesini hayata geçiriyor Fair play ödüllü Vali Balcı, 'Spor Van' projesini hayata geçiriyor Doğayı kirlettiği ileri sürülen film ekibine dağcılar tepki gösterdi Doğayı kirlettiği ileri sürülen film ekibine dağcılar tepki gösterdi Meksika'da film sahnelerini aratmayan hırsız-polis kovalamacası Meksika'da film sahnelerini aratmayan hırsız-polis kovalamacası

Son Dakika Güncel My Fair Lady Filmi - Son Dakika


Advertisement