Myanmar, Etnik İsyancılarla Barış Görüşmeleri Yaptı - Son Dakika

Myanmar, Etnik İsyancılarla Barış Görüşmeleri Yaptı

12.01.2012 12:21
Myanmar, Etnik İsyancılarla Barış Görüşmeleri Yaptı, System.String[]

Myanmar, ülkede uzun süredir silahlı mücadele veren etnik isyancılarla barış görüşmelerine başladı.

Myanmar, ülkede uzun süredir silahlı mücadele veren etnik isyancılarla barış görüşmelerine başladı.

Myanmar hükümetinin barış heyeti, bugün ülkenin güneyindeki Karen eyaletinin başkenti Pa-an'da Karen Milli Birliği ile bir araya geldi. Myanmar yönetiminin ülkeye uygulanan ambargoların kaldırılması için uyguladığı planın bir parçası olan görüşmeleri, basının da takip etmesine izin verildi.

Batı ülkeleri, Myanmar'a uyguladıkları yaptırımları kaldırmak için koydukları şartlardan biri de etnik isyancılar ile savaşın sone ermesidir.

Karen isyancıları Myanmar'da özerklik için uzun süredir silahlı mücadele veriyor. Myanmar yönetimi ülkedeki diğer 17 silahlı grupla 1989'dan bu yana ateşkes imzalasa da, Karen ile barış sağlanamamıştı.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Myanmar, Etnik İsyancılarla Barış Görüşmeleri Yaptı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar