Myanmar ordusuna ait Facebook ve Instagram hesapları yasaklandı - Son Dakika

Myanmar ordusuna ait Facebook ve Instagram hesapları yasaklandı

25.02.2021 11:51
Myanmar ordusuna ait Facebook ve Instagram hesapları yasaklandı, System.String[]

Myanmar 'da askeri darbe gerçekleştiren Myanmar ordusuna ait Facebook ve Instagram hesapları askıya alındı.

Myanmar 'da askeri darbe gerçekleştiren Myanmar ordusuna ait Facebook ve Instagram hesapları askıya alındı.

Myanmar'da 1 Şubat'ta ordunun yönetime el koymasının ardından ülke ordu tarafından yönetiliyor. Ülkede askeri darbeye karşı protestolar devam ederken sosyal medya ağı Facebook yaptığı açıklamada Myanmar ordusu mensuplarının Facebook ve Instagram platformlarını kullanmasını yasakladığını duyurdu.

Facebook açıklamasında,"1 Şubat tarihinden gerçekleştirilen askeri darbeden bu yana kadar yaşanan şiddet olayları, bu yasağa var olan ihtiyacı artırdı. Myanmar ordusunun Facebook ve Instagram takip etmeyi büyük bir risk oluşturduğunu inanıyoruz" İfadelerini kullandı.

Facebook yaptığı aynı açıklamada, alınan kararın ülkedeki insan hakların uğradığı ihlalleri, Myanmar ordusunun başlattığı şiddetin gelecekte neden olabileceği risk ve ordunun Facebook kurallarını sürekli ihlal ettiği için geldiğini vurguladı.

Myanmar'da Facebook yaygın olarak kullanılırken ve darbenin ilk günlerinde Myanmar asker halkla iletişim kurmak için kullandığı yollarından biriydi.

Öte yandan, Facebook, 12 Şubat'ta askeri darbe gerçekleştirilen Myanmar'da orduya bağlı tüm içerik ve profillerin erişimine sınırlama getirileceğini duyurmuştu. - CALİFORNİA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Myanmar ordusuna ait Facebook ve Instagram hesapları yasaklandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bakan Koca: Ek tedbirler konusunda alternatifli önerileri Kabine toplantısında sunacağız Son Dakika! Bakan Koca: Ek tedbirler konusunda alternatifli önerileri Kabine toplantısında sunacağız Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Gazeteci Hande Fırat evinde kaza geçirdi! İki gözünde hasar var Altay'dan büyük hata, kurtardığı topu içeri aldı! Altay'dan büyük hata, kurtardığı topu içeri aldı! Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gaziantep'i 3-1'le geçti Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek