Nakış Kurslarında Osmanlı Desenleri - Son Dakika

Nakış Kurslarında Osmanlı Desenleri

22.05.2015 11:05
Nakış Kurslarında Osmanlı Desenleri, System.String[]

Manisa'da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kursa katılanlara Osmanlı desenleri öğretiliyor.

Manisa'da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kursa katılanlara Osmanlı desenleri öğretiliyor.

Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nihat Kaya, yaptığı açıklamada, 6 asır  öncesine ait desenleri yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.

Osmanlı desenlerinin çıkarılmasında Manisa Müzesindeki arşivden de faydalandıklarını anlatan Kaya, müzedeki eserlerin fotoğraflarının çekilerek kurs öğretmenlerince motiflerin çıkarıldığını kaydetti.

Osmanlı motiflerinin Hayat Boyu Öğrenme projesi kapsamında kursiyerlere öğretildiğini anlatan Kaya, "Manisa Müzesinde daha önce yapılan bir çalışma ile 500'e yakın Osmanlı dönemine ait eser fotoğraflanmıştı. Biz de bu fotoğraflardan yararlanarak, nakış öğretmenimiz vasıtasıyla fotoğraflardan nakışları ortaya çıkardık" dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Nakış Kurslarında Osmanlı Desenleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü