Nakış Kurslarında Osmanlı Desenleri - Son Dakika

Nakış Kurslarında Osmanlı Desenleri

22.05.2015 11:05
Nakış Kurslarında Osmanlı Desenleri, System.String[]

Manisa'da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kursa katılanlara Osmanlı desenleri öğretiliyor.

Manisa'da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kursa katılanlara Osmanlı desenleri öğretiliyor.

Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nihat Kaya, yaptığı açıklamada, 6 asır  öncesine ait desenleri yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.

Osmanlı desenlerinin çıkarılmasında Manisa Müzesindeki arşivden de faydalandıklarını anlatan Kaya, müzedeki eserlerin fotoğraflarının çekilerek kurs öğretmenlerince motiflerin çıkarıldığını kaydetti.

Osmanlı motiflerinin Hayat Boyu Öğrenme projesi kapsamında kursiyerlere öğretildiğini anlatan Kaya, "Manisa Müzesinde daha önce yapılan bir çalışma ile 500'e yakın Osmanlı dönemine ait eser fotoğraflanmıştı. Biz de bu fotoğraflardan yararlanarak, nakış öğretmenimiz vasıtasıyla fotoğraflardan nakışları ortaya çıkardık" dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Nakış Kurslarında Osmanlı Desenleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Endonezya için 2021 kabus gibi başladı: Uçak kazası ve depremden sonra şimdi de yanardağ patladı İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz 5 yaşındaki çocuğun önce ayakkabılarını çıkardı, ardından çuvala koyarak kaçırmaya çalıştı Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Aşı olmayacakları vatan hainliğiyle suçlayan Prof. Dr. Sönmez şimdi de köpek benzetmesiyle tepkilerin odağında Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu