Nallıhan'da çeltik ekimi başladı - Son Dakika

Nallıhan'da çeltik ekimi başladı

17.05.2022 15:55
Nallıhan'da çeltik ekimi başladı

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Nallıhan ilçesinde bu yıl 5 bin dönümlük alanda çeltik ekiminin başladığını bildirdi.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Nallıhan ilçesinde bu yıl 5 bin dönümlük alanda çeltik ekiminin başladığını bildirdi.

Öntaş, AA muhabirine, Nallıhan ilçenin çok verimli topraklara sahip bulunduğunu ve Aladağ Çayı Vadisinde 5 bin dönüm çeltik ekiminin başlandığını söyledi.

Aladağ çayı vadisinde başlayan çeltik ekiminin mayıs sonuna kadar süreceğini anlatan Öntaş, "Karaköy ve Uluköy halkı çeltik ekimini yapıyor. İlçemizde Karaköy ve Uluköy mahalleleri arazisinde çeltik ekiminin özelliği Ankara'da tek olmasıdır. Hasan Polatkan (Sarıyar) barajını besleyen Sakarya nehrinden sonra en büyük çay veya ırmak olma özelliğini taşıyan Aladağ Çayı Vadisinde çeltik ekimleri yapılıyor." diye konuştu.

Ekilen çeltiklerin Aladağ çayından sulanacağını belirten Öntaş, "Toprak değerlendirmelerine göre üründe yüksek verim bekleniyor. Biz de, ziyaretimizde köylülerimize kolay gelsin dileklerimizi sunduk." dedi.

YORUMLAR
500
Son dakika: Galata'da akıl almaz kavga kamerada: Alçılı kolla ve falçatayla saldırıp, kulağından ısırdı Son dakika: Galata'da akıl almaz kavga kamerada: Alçılı kolla ve falçatayla saldırıp, kulağından ısırdı Akılalmaz kavga kamerada: Alçılı kolu ve falçatayla saldırdı, kulağını ısırdı Akılalmaz kavga kamerada: Alçılı kolu ve falçatayla saldırdı, kulağını ısırdı Nallıhan'da kablo çaldığı ileri sürülen zanlı yakalandı Nallıhan'da kablo çaldığı ileri sürülen zanlı yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nallıhan'da çeltik ekimi başladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement