Narenciye İşçilerini Taşıyan Minibüs Takla Attı: 2 Ölü, 13 Yaralı - Son Dakika

Narenciye İşçilerini Taşıyan Minibüs Takla Attı: 2 Ölü, 13 Yaralı

25.01.2012 16:45
Narenciye İşçilerini Taşıyan Minibüs Takla Attı: 2 Ölü, 13 Yaralı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde narenciye işçilerini taşıyan minibüsün takla atarak yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi öldü, 13 kişi yaralandı.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde narenciye işçilerini taşıyan minibüsün takla atarak yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi öldü, 13 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre kaza, İskenderun TEM otoyolu taş ocağı mevkiinde meydana geldi. Dörtyol'dan aldığı narenciye işçilerini Antakya'ya götüren Hüseyin Kaçmaz yönetimindeki 31 M 9068 plakalı minibüs, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıktı ve kayarak takla attı. Kazada yola savrularak araç altında kalan Döne Benli (60) olay yerinde, ağır yaralı olan Güllü Özinç (50) ise kaldırıldığı İskenderun Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Kazada yaralanan 13 kişi ise tedavi altına alındı.

Narenciye işçilerinin evlerine götürdükleri portakallarda kaza sırasında etrafa saçıldı. Minibüs şoförü Hüseyin Kaçmaz yağmur ve rüzgar nedeniyle aracın kontrolden çıktığını ve kazanın yaşandığını söyledi.

Hastanede tedavi altına alınan yaralılar ve arkadaşları ise uzun süre kazanın şokunu üzerlerinden atamadı. Gözyaşları içinde kaza anını anlatan bir kadın, "Yağmur yağıyordu çok süratli değildik bir anda kaymaya başladık ne olduğunu anlayamadık evimize gidiyorduk" dedi.

Polis kazayla ilgili soruşturma başlatırken kazada hayatını kaybeden Göllü Özinç ve Döne Benli'nin bugün işe başladıkları ve ilk kez narenciye toplamaya gittikleri öğrenildi. - HATAY

Kaynak: İHA
Lodosla birlikte sular altında kalan İskenderun'un havadan çekilen görüntüleri endişe yarattı Lodosla birlikte sular altında kalan İskenderun'un havadan çekilen görüntüleri endişe yarattı İskenderun'da deniz seviyesi yükseldi, esnaf deniz suyu tahliye ediyor İskenderun'da deniz seviyesi yükseldi, esnaf deniz suyu tahliye ediyor İskenderun'da deniz seviyesi yükseldi, esnaf deniz suyu tahliye ediyor İskenderun'da deniz seviyesi yükseldi, esnaf deniz suyu tahliye ediyor

Son Dakika Güncel Narenciye İşçilerini Taşıyan Minibüs Takla Attı: 2 Ölü, 13 Yaralı - Son Dakika


Advertisement