Narkotik bilgilendirmesinde çocukların narkotik köpeklere ilgisi - Son Dakika

Narkotik bilgilendirmesinde çocukların narkotik köpeklere ilgisi

24.02.2021 11:57

- Narkotik bilgilendirmesinde çocukların narkotik köpeklere ilgisi Polis, uyuşturucu bağımlılığına karşı bilgilendirme yaptı 'En İyi Narkotik Polisi: Anne' projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Birimleri tarafından Cacabey Meydanında 'En...

- Narkotik bilgilendirmesinde çocukların narkotik köpeklere ilgisi

Polis, uyuşturucu bağımlılığına karşı bilgilendirme yaptı

'En İyi Narkotik Polisi: Anne' projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı

KIRŞEHİR - Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Birimleri tarafından Cacabey Meydanında 'En İyi Narkotik Polisi: Anne' projesi kapsamında yapılan bilgilendirmede çocukların ilgi odağı narkotik köpekleri oldu.

Polislerin madde bağımlılığı ve çözüm merkezleri broşürlerini dağıttığı meydanda çocuklar narkotik köpeklerini sevdi.

Uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmasının yürütüldüğü proje kapsamında Narkotik Suçlarla Mücadele Ekipleri bilinçlendirme ve bilgilendirme broşürleri dağıttı.

Meydanda bulunan ebeveynlere uyuşturucu madde, madde bağımlılığı, uyuşturucuya başlama nedenleri, bağımlılık döngüsü konularında bilgi verildi.

Çocukların ilgisini bir an kaybetmeyen narkotik köpekleri polislerin de yardımları ile çocuklara sevdirildi. Bazı çocuklar, narkotik köpeklerini televizyonda gördüklerini ve çok sevdiklerini söyledi.

Çocukların mutlaka belirli periyotlarda bilgilendirilmesi gerektiğini anlatan öğretmen Aysel Akpınar, "Öğrencilerimiz önemli bir yaş gurubunda ergenlik dönemindeler, onların uyuşturucudan uzak kalması için bu tür uygulamaların önemli olduğunu düşünüyorum"dedi.

Akpınar, narkotik köpeklerinin okullarda da çocukların eğitimleri için görev yapmasını istedi.

Kemal Bayrak adlı vatandaş ise narkotik köpeklerinin 'insanlardan akıllı' olduğunu ve uyuşturucu yakalanmasında önemli görev üstlendiklerini söyledi.

Narkotik bilgilendirmesinde çocukların narkotik köpeklere ilgisi
Narkotik bilgilendirmesinde çocukların narkotik köpeklere ilgisi
Narkotik bilgilendirmesinde çocukların narkotik köpeklere ilgisi
Narkotik bilgilendirmesinde çocukların narkotik köpeklere ilgisi

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Narkotik bilgilendirmesinde çocukların narkotik köpeklere ilgisi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fenerbahçe'nin taraftara çağrısı yanıt buldu! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tarihi gece 00:27 Fenerbahçe'nin taraftara çağrısı yanıt buldu! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tarihi gece Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan kavgaya dair ilk açıklama: Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı'nın berberiymiş 23:32 Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan kavgaya dair ilk açıklama: Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı'nın berberiymiş Etiyopya ve Fas'ın ardından Afrika'nın devi Nijerya da Türk İHA ve SİHA'larına talip oldu 23:18 Etiyopya ve Fas'ın ardından Afrika'nın devi Nijerya da Türk İHA ve SİHA'larına talip oldu
Trabzonspor-F.Bahçe maçı sonrası Rıdvan Dilmen'den hakem Ali Şansalan'a olay sözler: Kural tanımazsın 22:13 Trabzonspor-F.Bahçe maçı sonrası Rıdvan Dilmen'den hakem Ali Şansalan'a olay sözler: Kural tanımazsın Hız motoruyla otomobile arkadan çarpan öğretmen, feci şekilde can verdi 20:50 Hız motoruyla otomobile arkadan çarpan öğretmen, feci şekilde can verdi Görenler dönüp bir daha bakıyor! Selen Soyder'in büyük değişimi görenleri şaşırtıyor 19:35 Görenler dönüp bir daha bakıyor! Selen Soyder'in büyük değişimi görenleri şaşırtıyor
Sanatçı Arif Sağ'dan Millet İttifakı'nın adayıyla ilgili merak uyandıran yorum: Siz onu seveceksiniz 17:24 Sanatçı Arif Sağ'dan Millet İttifakı'nın adayıyla ilgili merak uyandıran yorum: Siz onu seveceksiniz Emlakçı, satılık evin banyosunda video çekti! Aynada gördüğü adam nedeniyle adeta dili tutuldu 16:51 Emlakçı, satılık evin banyosunda video çekti! Aynada gördüğü adam nedeniyle adeta dili tutuldu
Advertisement