Narman Peri Bacaları, Futbol Sahası Oldu - Son Dakika

Narman Peri Bacaları, Futbol Sahası Oldu

01.01.2012 11:24
Narman Peri Bacaları, Futbol Sahası Oldu

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı'na (UNESCO) jeolojik miras olarak ilan edilmesi için başvurulan Erzurum'un Narman ilçesindeki 'Peri bacaları' çocukların futbol sahası oldu.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı'na (UNESCO) jeolojik miras olarak ilan edilmesi için başvurulan Erzurum'un Narman ilçesindeki 'Peri bacaları' çocukların futbol sahası oldu. Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen, Burayı Amerikalı, Fransız, İngilizler keşfetti. Ama malesef biz yeterli yatırımı yapamadık. O yüzden çocuklaraın futbol sahası oldu dedi. Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Metin Turan, peribacalarının jeopark alanı ilan edilmesinin önemli yarar sağlayacağını bildirdi. Prof. Dr. Turan, Peri bacaları jeolojik miras olarak belirlenirse, bölgedeki tüm doğal ve kültürel kalıtlar koruma altına alınır ve Narman, sosyo-ekonomik açıdan kalkınır diye konuştu.

Narman Peri Bacaları, Futbol Sahası Oldu
Narman Peri Bacaları, Futbol Sahası Oldu
Narman Peri Bacaları, Futbol Sahası Oldu

Çin ve Rusya, Kuzey Kore yaptırımlarını veto nedeniyle 8 Haziran'da BM Genel Kuruluna 'hesap verecek' Çin ve Rusya, Kuzey Kore yaptırımlarını veto nedeniyle 8 Haziran'da BM Genel Kuruluna 'hesap verecek' BM: Rus Wagner paralı askerleri uluslararası hukuku ihlal etti BM: Rus Wagner paralı askerleri uluslararası hukuku ihlal etti Erzurum'da ağaçtan inemeyen kedinin imdadına vatandaş yetişti Erzurum'da ağaçtan inemeyen kedinin imdadına vatandaş yetişti
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Narman Peri Bacaları, Futbol Sahası Oldu - Son Dakika


Advertisement