NASA'nın keşif aracı, çalışmalar için gönderildiği Mars'ta selfie çekti - Son Dakika

NASA'nın keşif aracı, çalışmalar için gönderildiği Mars'ta selfie çekti

30.10.2019 17:46

NASA keşif aracı Curiosity, yaşam belirtilerini tespit etmek için gönderildiği Mars'ta selfie çekti. NASA, keşif aracının Mars'ta çektiği selfie'yi yayınladı.

NASA keşif aracı Curiosity, yaşam belirtilerini tespit etmek için gönderildiği Mars'ta selfie çekti. Curiosity (Meraklı) Mars yüzeyinden toprak örnekleri almak için gönderilmişti. NASA'nın Meraklı'sı çalışmalar için gönderildiği Mars'tan çektiği selfie ile sosyal medyanın gündemine oturdu. NASA, Meraklı'nın Mars'ta çektiği selfie'yi yayınladı.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) keşif aracı Curiosity (Meraklı), Mars'taki olası yaşam belirtilerini tespit etmek için toprak örneklerini toplarken "selfie" çekti.

MARS ZEMİNİNDE İKİ DELİK AÇTIĞI GÖRÜLDÜ

Fotoğraf, Kızıl Gezegen'de kil açısından zengin "Glen Etive" kraterinde ilk kez kimyasal deney yapıldığını gösterdi. NASA'nın internet sitesinde yer alan habere göre Curiosity'nin zeminde iki delik açtığı görüldü.

Delikler, "Glen Etive 1" ve "Glen Etive 2" diye adlandırıldı. Curiosity 2012'de Mars'a inmişti.

NASA'nın keşif aracı, çalışmalar için gönderildiği Mars'ta selfie çekti

Son Dakika Teknoloji NASA'nın keşif aracı, çalışmalar için gönderildiği Mars'ta selfie çekti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret