NASA ve Burdur Valisi'nin paylaşımı sonrası vatandaşlar soluğu Salda Gölü'nde aldı - Son Dakika

NASA ve Burdur Valisi'nin paylaşımı sonrası vatandaşlar soluğu Salda Gölü'nde aldı

NASA'nın Mars'taki Jezero Krateri ile Salda Gölü'nün benzerlik gösterdiğini belirtmesi ve Burdur Valisi Ali Arslantaş'ın "Çıkın çıkın gelin" çağrısının ardından bayram tatilini fırsat bilenler Türkiye'nin Maldivleri'ne akın etti.

NASA'nın paylaşımı ve Burdur Valisi Ali Arslantaş'ın "Çıkın çıkın gelin" çağrısının ardından beyaz kumsalı ve turkuaz suyuyla Türkiye'nin Maldivleri olarak ünlenen Salda Gölü'nde Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

NASA ve Burdur Valisi'nin paylaşımı sonrası vatandaşlar soluğu Salda Gölü'nde aldı

MARS'TAKİ JEZERO KRATERİ İLE BENZERLİK GÖSTERİYOR

Geçtiğimiz günlerde Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) sosyal medya üzerinden Salda Gölü ile Mars'taki Jezero Krateri'nin jeolojik açıdan benzerlik gösterdiğini duyurdu. Bunun üzerine bir paylaşım yaparak insanoğlunun henüz Mars'a gidemediğine değinen Vali Arslantaş, "Salda Gölü, Mars'taki Jezero Krateri ile jeolojik benzerliklere sahiptir diyor NASA. İnsanoğlu henüz Mars'a gidemiyor ama siz çıkın çıkın Salda Gölümüze gelin" ifadelerini kullandı.

NASA ve Burdur Valisi'nin paylaşımı sonrası vatandaşlar soluğu Salda Gölü'nde aldı

BAYRAM TATİLİNİ FIRSAT BİLEN SOLUĞU SALDA'DA ALDI

NASA ve Arslantaş'ın paylaşımının ardındandaha fazla ilgi görmeye başlayan Salda Gölü'nde ziyaretçi akını yaşanmaya başladı. Bayram tatilini fırsat bilen yüzlerce kişi soluğu Salda Gölü'nde aldı. Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi kentlerden günübirlik doğa harikası gölü görmeye gelen tatilciler, Beyaz Adalar, Halk Plajı ve Tabiat Parkı'nda bölgesinde yoğunluk oluşturdu. Tatilciler, sıcak hava nedeniyle zaman zaman göle girerek serinlemeye çalıştı.

NASA ve Burdur Valisi'nin paylaşımı sonrası vatandaşlar soluğu Salda Gölü'nde aldı
YORUMLAR (18)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Doğu Akdeniz'de faaliyet gösteren Oruç Reis gemisinin içinden çekilen görüntüler yayınlandı Son Dakika: Vale ve değnekçi sorununu ortadan kaldırmak için adım atıldı Yaşlı çifti ölüm bile ayıramadı! Devrilen traktörün altında can verdiler Güvenli limandan büyük kaçış! Altın fiyatları düşmeye devam ediyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eren Bülbül için şiir okudu Türkiye'nin Oruç Reis gemisini Doğu Akdeniz'e göndermesinin arka planında yaşananlar MasterChef Türkiye'nin 10. ana kadro yarışmacısı da seçildi Iğdır'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi Kaza sonrası alev topuna dönen otomobilde sürücü feci şekilde can verdi Miras kavgasında kardeş, ağabeyini tüfekle vurarak öldürdü Günlük burç yorumları 12 Ağustos 2020 Çarşamba (Haftalık burç yorumları) Koronavirüs vakalarının arttığı Kütahya'da düğün, nikah, nişan organizasyonları yasaklandı Öldürüldüğü söylenen PKK elebaşı Cemil Bayık'la ilgili AK Partili Şamil Tayyar'dan iddiaları güçlendiren sözler Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, annesini ve kardeşini öldürdü Ünlü stilist Eliz Sakuçoğlu, havuzda üstsüz kitap okuduğu anları paylaştı