Son Dakika Haberleri: Orgeneral Akar: Terör Örgütü YPG'nin Silahlandırılmasına Müsaade Etmeyeceğiz

Orgeneral Akar: Terör Örgütü YPG'nin Silahlandırılmasına Müsaade Etmeyeceğiz

2 yıl önce

Brüksel'deki NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısının açılışında konuşan Orgeneral Hulusi Akar, "Terör örgütü YPG'nin silahlandırılmasına müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, " PKK'nın bir uzantısı olduğu açık delillerle ispatlanmış olan terör örgütü YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi ve silahlandırılmasına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Bu hatadan en kısa sürede dönüleceğini umuyoruz." dedi.

"NATO, TERÖRİST ÖRGÜTLER ARASINDA AYRIM YAPMAMALI"

Orgeneral Akar, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısının açılış oturumunda söz aldı.

Orgeneral Akar, üye ülkelerin genelkurmay başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada, "NATO, terörizmle mücadele söz konusu olduğunda, terörist örgütler arasında ayrım yapmamalıdır." ifadesini kullandı.

"YPG'NİN SİLAHLANDIRILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

"DEAŞ ile mücadele ne kadar önemliyse PKK/PYD/YPG, FETÖ ile mücadele de o kadar önemlidir." diyen Akar, "PKK'nın bir uzantısı olduğu açık delillerle ispatlanmış olan terör örgütü YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi ve silahlandırılmasına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Bu hatadan en kısa sürede dönüleceğini umuyoruz." diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN BEKLENTİLERİNİ NET ŞEKİLDE ORTAYA KOYDU

Akar'ın konuşmasında Türkiye'nin beklentilerini ve terör örgütleriyle mücadelesinde kararlılığını net şekilde ortaya koyduğu bildirildi.
Konkordato Talebi Reddedilen Pamukkale, Resmen İflas Etti Bülent Arınç'tan "Gül, Parti Kurarsa Katılır mısınız?" Sorusuna Yanıt

Son Dakika! Oyuncu Erkan Can'ın Ağabeyi Evinde Ölü Bulundu