NATO'dan Japonya ile daha güçlü ilişkiler kurulması mesajı - Son Dakika

NATO'dan Japonya ile daha güçlü ilişkiler kurulması mesajı

31.01.2023 10:03
NATO'dan Japonya ile daha güçlü ilişkiler kurulması mesajı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın ortaya çıkardığı küresel tehlikelere işaret ederek NATO ile Japonya arasında daha güçlü ilişkilerin kurulması çağrısı yaptı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya- Ukrayna Savaşı'nın ortaya çıkardığı küresel tehlikelere işaret ederek NATO ile Japonya arasında daha güçlü ilişkilerin kurulması çağrısı yaptı.

Doğu Asya gezisi kapsamında Japonya'ya gelen Stoltenberg, başkent Tokyo'nun kuzeyinde, Japonya Hava Öz Savunma Kuvvetlerine ait Iruma Üssü'nü ziyaretinde yaptığı konuşmada, Rusya-Ukrayna Savaşı'na değindi.

Ukrayna'daki savaş için "Hepimiz için önemli." diyen Stoltenberg, "Eğer Putin Ukrayna'da kazanırsa Ukraynalılar için bir trajedi olacak. Ancak bu, dünya genelinde otoriter liderlere de oldukça tehlikeli bir mesaj ulaştırmış olacak. Çünkü bu, 'askeri güç kullanıldığında hedefe ulaşılabildiği' mesajı olacak." ifadelerini kullandı.

Rusya-Ukrayna Savaşı kaynaklı küresel tehlikelere işaret eden ve "Ukrayna'daki savaş, güvenliğimizin birbiriyle yakından bağlantılı olduğunu gösteriyor." diyen Stoltenberg, NATO-Japonya arasında daha güçlü ilişkiler kurulması çağrısı yaptı.

Stoltenberg, Japonya ziyaretine yönelik, "NATO ve değerli ortağımız Japonya arasındaki ortaklığı daha da güçlendirmenin bir yolu olacak." dedi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Avlamak istediler, av oldular! Ukrayna ordusunun Rus askerlerine pusu kurduğu anlar kamera Avlamak istediler, av oldular! Ukrayna ordusunun Rus askerlerine pusu kurduğu anlar kamera Rusya-Ukrayna Savaşı'nda Buça'da yaşananların üzerinden bir yıl geçti Rusya-Ukrayna Savaşı'nda Buça'da yaşananların üzerinden bir yıl geçti BAE'den, yaptırım uygulanan Rusya merkezli MTS Bankası'nın lisansına iptal kararı BAE'den, yaptırım uygulanan Rusya merkezli MTS Bankası'nın lisansına iptal kararı

Son Dakika Güncel NATO'dan Japonya ile daha güçlü ilişkiler kurulması mesajı - Son Dakika


Advertisement