Son Dakika Haberleri: NATO'dan kritik Türkiye açıklaması: Askeri ilişkiler kesinlikle pozitif

NATO'dan kritik Türkiye açıklaması: Askeri ilişkiler kesinlikle pozitif

2 ay önce

NATO Komutanı Wolters, Türkiye ve Amerikan ilişkileri hakkında açıklama yaptı. Wolters, "Türk-Amerikan askeri ilişkileri kesinlikle pozitif" dedi.

Ankara-Moskova- Washington hattında iplerin gerilmesine sebep olan F-35 ve S-400 krizleriyle ilgili olarak sıcak bir açıklama geldi. Açıklamayı NATO'nun ABD'li Komutanı Tod Wolters yaptı. Reuters'a konuşan Wolters, Savunma Bakanı Hulusi Akar ile ABD'nin Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'ın temas halinde olduğunu duyurdu.

"İLİŞKİLER KESİNLİKLE SAĞLAM"

Trump'ın aday gösterdiği fakat henüz atamadığı için resmen savunma bakanı olmayan Shanahan'ın görüşmelere devam ettiğini söyleyen Wolters, iki ülkenin askeri ilişkilerinin "kesinlikle sağlam" olduğunu söyledi.

KRİTİK GÖRÜŞME İÇİN TARİH VERİLDİ

Paris Havacılık Fuarı'nda basının sorularını yanıtlayan Wolters, "Biz S-400 ve F-35'leri aynı anda kullanmayacağız. Bakan Akar ile Shanahan arasında diyalogun devam ettiğini biliyorum. Aslında iki yetkilinin gelecek hafta Brüksel'de gerçekleşecek NATO Bakanlar Toplantısı'nda bir araya gelerek konuşma fırsatı olacak" dedi.

NATO'dan kritik Türkiye açıklaması: Askeri ilişkiler kesinlikle pozitif
ABD'nin kararının ardından F-35 programı yetkilisinden Türkiye açıklaması

Haber Yayın Tarihi: 18.06.2019 12:19 Gölde cinsel ilişkiye giren çifti polis zorla sudan çıkardı! Olay cep telefonu kamerasına kaydedildi Şehit oğlunun isminin alt geçide verildiğini gören aile yere çöküp ağladı Festivalde, horon oynayan kadınları elle taciz eden sapık, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı