Son Dakika Haberleri: NATO'dan S-400 açıklaması: Müttefiklerin askeri ekipmanları uyumlu olmalı

NATO'dan S-400 açıklaması: Müttefiklerin askeri ekipmanları uyumlu olmalı

5 ay önce

Ankara'da konuşan Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu S-400'lerle ilgili hiçbir şekilde geri adım atmayacaklarını bir kez daha belirtirken Euronews Tükçe'te konuşan bir NATO yetkilisi Türkiye'nin S-400'leri satın alma kararının muhtemel sonuçları konusunda endişeli olduklarını belirtti.

NATO'dan S-400 açıklaması: Müttefiklerin askeri ekipmanları uyumlu olmalı, System.String[]

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun S-400'lerle ilgili hiçbir şekilde geri adım atmayacaklarını bir kez daha vurgulamasının ardından Euronews'e konuşan bir NATO yetkilisi, müttefiklerin aldıkları ekipmanların uyum içinde çalışmasının önemli olduğunu söyledi. Aynı yetkili, "Türkiye'nin S-400'leri satın alma kararının muhtemel sonuçları konusunda endişeliyiz." dedi.


Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında tansiyonun artmasına neden olan Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alımına ilişkin karar NATO'da da endişeye neden oldu. ABD'den gelen baskıya karşın Türkiye'nin geri adım atmaması sonrası Euronews'e konuşan bir NATO yetkilisi "Müttefikler hangi askeri teçhizatı satın alacaklarına kendileri karar veriyor ancak Türkiye'nin S-400'leri satın alma kararının muhtemel sonuçları konusunda endişeliyiz. ABD yaptırım uygulanabileceğini belirtiyor. Böyle bir durumdan kaçınmak herkesin yararına" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi: 14.06.2019 04:53 Türkiye, Kazakistan'a yatırımda 600 milyon dolarla tarihi rekora ulaşacak
'Hanımağa', gözcülük yapanlara cinsel ilişki ücretinde indirim yapmış Yıldız şarkıcı Demi Lovato'nun internete çıplak fotoğrafları sızdırıldı