Son Dakika Haberleri: NATO Genel Sekreteri: Türkiye, Hava Savunma Sistemleri İçin İki Ülkeyle Daha Görüşüyor!

NATO Genel Sekreteri: Türkiye, Hava Savunma Sistemleri İçin İki Ülkeyle Daha Görüşüyor!

6 ay önce

S-400 tartışmaları sürerken, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'nin Fransa ve İtalya ile SAMP/T hava savunma sistemleri için görüşme halinde olduğunu söyledi.

Türkiye'nin Rusya'dan alacağı S-400'ler gündemdeki yerini korurken, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'ten yeni bir açıklama geldi.

"TÜRKİYE İKİ ÜLKE İLE DAHA GÖRÜŞÜYOR"

 Associated Press'e verdiği röportajda Stoltenberg, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemlerini satın aldıktan sonra Fransa ve İtalya'dan da benzer sistemleri satın almak üzere görüşmelere başladığını açıkladı.

"SAMP/T HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ İÇİN GÖRÜŞÜLÜYOR"

Geçen akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiği görüşmeyi hatırlatan Stoltenberg, Erdoğan'ın bu görüşmede kendisine Fransa ve İtalya'dan Eurosam ortak girişiminin üretimi olan SAMP/T hava savunma sistemlerinin satın alınması için görüşmelere başlandığını aktardığını belirtti. NATO Genel Sekreteri, "Bu görüşmelerden nasıl bir sonuç çıkacağına bakalım, belli bir sonuca ulaşmasını umacağız" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE KİLİT ÜLKE"

Erdoğan'ın NATO'ya sadece sözlerle değil, yaptıklarıyla da bağlı olduğunu vurgulayan Stoltenberg, Türkiye'yi, Irak ve Suriye sınırında bulunduğu stratejik konumu nedeniyle kilit ülke olarak niteledi.
Süpermarkette Cinsel İlişki Skandalının Kahramanı Konuştu: Bu Delilikti, Ülkeyi Terk Etmek İstiyorum Adapazarı'nda Yol Kapatıp Araçlarda Uygulama Yapan Sahte Polisler Yakayı Ele Verdi

Son Dakika! Bozdağ: Esad Güçlerinin Afrin'e Girdiği İddiaları Gerçek Dışı!