NATO Zirvesi gelecek yıl Litvanya'da düzenlenecek - Son Dakika

NATO Zirvesi gelecek yıl Litvanya'da düzenlenecek

09.11.2022 11:34
NATO Zirvesi gelecek yıl Litvanya'da düzenlenecek

NATO'nun gelecek zirve toplantısı, 11-12 Temmuz 2023'te Litvanya'da yapılacak.

NATO'nun gelecek zirve toplantısı, 11-12 Temmuz 2023'te Litvanya'da yapılacak.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı'nın, 11-12 Temmuz 2023'te Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta yapılacağını duyurdu.

Stoltenberg, açıklamasında, Soğuk Savaş'tan bu yana NATO'nun en karmaşık ve en öngörülemez güvenlik ortamıyla karşı karşıya bulunduğunu belirtti.

Vilnius'taki toplantının, NATO ülkelerinin liderleri için savunma ve caydırıcılığı kuvvetlendirecek yeni adımlar atmada fırsat sunacağını kaydeden Stoltenberg, savunma harcamalarında artışın, ayrıca Ukrayna'ya desteğin sürdürülmesinin de ele alınacağını bildirdi.

Stoltenberg, Kuzey Amerika ile Avrupa arasındaki transatlantik bağının NATO ülkelerinde yaşayan 1 milyar kişinin güvenliği için önem taşıdığını vurguladı.

NATO'nun son zirve toplantısı, 28-30 Haziran 2022'de İspanya'nın başkenti Madrid'de yapılmıştı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
NATO savunma bakanları 14 Şubat'ta toplanacak NATO savunma bakanları 14 Şubat'ta toplanacak Litvanya Dışişleri Bakanı Landsbergis'ten Almanya'ya Leopard teşekkürü: 'Tanke schön' Litvanya Dışişleri Bakanı Landsbergis'ten Almanya'ya Leopard teşekkürü: 'Tanke schön' Litvanya Dışişleri Bakanı Landsbergis'ten Almanya'ya Leopard mesajı: 'Tanke schön' Litvanya Dışişleri Bakanı Landsbergis'ten Almanya'ya Leopard mesajı: 'Tanke schön'

Son Dakika Güncel NATO Zirvesi gelecek yıl Litvanya'da düzenlenecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement