Nazarbayev, Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Anlaşmayı Onayladı - Son Dakika

Nazarbayev, Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Anlaşmayı Onayladı

09.01.2012 13:58
Nazarbayev, Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Anlaşmayı Onayladı, System.String[]

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin çalışma şartları ile ilgili imzalanan yasayı onayladı.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesi'nin çalışma şartları ile ilgili imzalanan yasayı onayladı.

Kazakistan Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 2011 yılının sonunda Kazakistan Senatosu tarafından kabul edilen değişikliğin Nazarbayev tarafından da onaylandığı belirtildi.

2009 yılında Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından da kabul edilen değişiklikle Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Kazak-Türk Üniversitesi yeni bir yapıya kavuşacak.

Anlaşmanın onaylanmasının ardında Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi'nde eğitim uluslararası statüye kavuşuyor. Anlaşma üniversiteye Kazakistan sınırları dışında da şube açma yetkisi veriyor. Bununla birlikte araştırma ve eğitim faaliyetleri için getirilecek olan mallarda, gümrük ve vergi ödemeleri de kaldırıldı.

Öte yandan anlaşma, yabancı çalışanlara ve üniversite öğrencilerine tıbbi yardım sağlanmasına ilişkin değişiklikleri de içeriyor.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Nazarbayev, Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Anlaşmayı Onayladı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaz aylarında Volkan - Emre karması ile Alex karması maçı yapabiliriz AK Parti Kastamonu eski İl Başkanı Uluay'ın engelli kızı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Türk İHA'larından nokta atışı! Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan böyle vuruldu Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi