Nazi Avcılarına Almanya'dan Yüksek Liyakat Nişanı - Son Dakika

Nazi Avcılarına Almanya'dan Yüksek Liyakat Nişanı

20.07.2015 23:06

Amansız Nazi avcıları Serge ve karısı Beate Klarsfeld'a Almanya'nın yüksek liyakat nişanı verildi.

Amansız Nazi avcıları Serge ve karısı Beate Klarsfeld'a Almanya'nın yüksek liyakat nişanı verildi. Eski üst düzey Nazilerin ve işbirlikçilerinin savaştan sonra ceza almalarını sağlayan çifte ödülü Almanya'nın Fransız Büyükelçisi verdi.

Serge ve Beate Klarsfeld'in yakaladıkları Naziler arasında diğer adı "Lyon kasabı" olan ve Bolivya'da yakaladıkları ünlü Gestapo şefi Klaus Barbie de var.

Karlsfeld çiftinin mücadelesi Fransa'nın, Mareşal Petain başkanlığındaki Vichy Hükümeti'nin Nazilerle yaptığı işbirliğini tanımasında önemli rol oynadı.

Yazar:

Etiketler:Gönderildi: 20 Temmuz 2015

İzlenme oranı: 0.0

Oylar: 0

Nazi Avcılarına Almanya'dan Yüksek Liyakat Nişanı
Nazi Avcılarına Almanya'dan Yüksek Liyakat Nişanı

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Nazi Avcılarına Almanya'dan Yüksek Liyakat Nişanı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Galatasaray'da Ankaragücü maçında Marcao ve Saracchi sakatlandı Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu
20:42