Nazilli'de 4 Ton Sağlıksız Kuru İncir İmha Edildi - Son Dakika

Nazilli'de 4 Ton Sağlıksız Kuru İncir İmha Edildi

12.01.2012 12:00
Nazilli'de 4 Ton Sağlıksız Kuru İncir İmha Edildi, System.String[]

Aydın'ın Nazilli ilçesinde yapılan gıda denetimlerinde, sağlığa zararlı kimyasal madde tespit edilen 4 ton kuru incir imha edildi.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde yapılan gıda denetimlerinde, sağlığa zararlı kimyasal madde tespit edilen 4 ton kuru incir imha edildi.

Alınan bilgiye göre, Aydın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Nazilli Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından, Nazilli'de bulunan incir işletmelerine yönelik denetimler yapıldı.

Bir işletmeden alınan incir numunesinde yapılan analizler sonucunda sağlığa zararlı düzeyde "hidrojen peroksit" maddesine rastlanması üzerine işletmede bulunan toplam 4 ton paketlenmiş ve işlenmiş incire el konuldu.

Bakanlığın gıda koteksine uygun olmayan incirler, Nazilli Belediyesi'ne ait katı atık tesisinde imha edildi.

Bu arada işletmeye 11 bin 850 lira para cezası uygulandı.

- AYDIN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Nazilli'de 4 Ton Sağlıksız Kuru İncir İmha Edildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın