Nazilli'deki Yeşil Türbe, Restore Ediliyor - Son Dakika

Nazilli'deki Yeşil Türbe, Restore Ediliyor

26.03.2016 19:10
Nazilli'deki Yeşil Türbe, Restore Ediliyor, System.String[]

Nazilli Belediyesinin, Şeyh Muhammed Zühdi Uşşaki Türbesi'ni (Yeşil Türbe) restore ettirdiği bildirildi.

Nazilli Belediyesinin, Şeyh Muhammed Zühdi Uşşaki Türbesi'ni (Yeşil Türbe) restore ettirdiği bildirildi.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Dumlupınar Mahallesi'ndeki türbenin 1810 yılında yapıldığını belirterek, türbenin duvarlarında, rutubet ve nemden dolayı bozulmalar gözlendiğini söyledi.

Türbede, önceden yapılmış yanlış uygulamalar da bulunduğuna dikkati çeken Alıcık, "Tüm aksaklıkların giderilmesi ve türbenin nem almasını önlemek amacıyla Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Kararı ve onaylı projesi doğrultusunda, belediyemiz tarafından aslına uygun olarak türbenin onarım ve çevre düzenlemesi yaptırılıyor. Çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak." diye konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Nazilli'deki Yeşil Türbe, Restore Ediliyor - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlama cezası yiyen 3 gençten polise teşekkür: Allah razı olsun, yasaktan haberimiz yoktu İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor