Son Dakika Haberleri: Nazım Hikmet 116 Yaşında Sarıyer'de Anılıyor

Nazım Hikmet 116 Yaşında Sarıyer'de Anılıyor

2 yıl önce

Dünya şairi Nazım Hikmet'in 116.doğum günü Sarıyer Belediyesi ve Nazım Hikmet Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği etkinliklerle kutlanıyor.

Nazım Hikmet 116 Yaşında Sarıyer'de Anılıyor, System.String[]

Usta şairimiz Nazım Hikmet, 116. doğum gününde Sarıyer'de tiyatro oyunu, konser sergi ve şiirleriyle anılacak. Çağdaş Türk şiirinin en önemli isimlerinden biri olan Nazım Hikmet için ilk anma etkinliği Uniq İstanbul'da düzenlenecek.

Ressam Haydar Özay'ın sergisinin ardından Nebil Özgentürk'ün "Nâzım Hikmet" belgeseliyle başlayacak programda, Çello dinletisinden sonra Altan Gördüm ve Vahide Perçin çifti Nazım Hikmet şiirleri okuyacak. Hülya Aksular Bale Atölyesi'nin dans gösterisinin ardından Levent Üzümcü tiyatro performansını sergileyecek. Gecenin finalinde bir başka usta isim Suavi, konuk sanatçılar Melike Demirağ ve Ali Murat Erengül unutulmaz şarkıları seslendirecek.

NAZIM'A KARANFİLLER

Dünya şairi Nazım Hikmet için ikinci tören ise Türkiye'den ayrıldığı son kara parçası olan Tarabya'da düzenlenecek. Tarabya Oteli'nin önünde saat 11.00'de başlayacak etkinlikte Nazım Hikmet için denize karanfiller bırakılacak. Ardından boğaza açılacak tekne ile şairin şiirlerine Grup Abra bir dinleti ile eşlik edecek.

Haber Yayın Tarihi: 13.01.2018 01:53 Kaynak: BültenlerSınırlarımızı koruyacak Kangallar, teröristlere geçit vermeyecek
Cem Yılmaz'ın paylaşımında çıplak manken detayı dikkat çekti Falezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler