Nazım Hikmet Yaz Kampı Kapanış Töreni Yapıldı - Son Dakika

Nazım Hikmet Yaz Kampı Kapanış Töreni Yapıldı

29.08.2017 14:00

Nazım Hikmet Yaz Kampı kapanış töreni yapıldıİSTANBUL - Gençlerin yaz tatilinde sanat ve edebiyatı eğlenerek öğrenmeleri amacıyla düzenlenen Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı, kapanış töreni gerçekleşti.

Nazım Hikmet Yaz Kampı kapanış töreni yapıldı

İSTANBUL - Gençlerin yaz tatilinde sanat ve edebiyatı eğlenerek öğrenmeleri amacıyla düzenlenen Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı, kapanış töreni gerçekleşti.

Kartal Belediyesi tarafından, gençlerin yaz tatilinde sanat ve edebiyatı eğlenerek öğrenmeleri, kişisel gelişimlerine katkı sağlamaları amacıyla düzenlenen Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı, Büyükada Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen törenle kapanışı gerçekleşti.Bu sene 2'ncisi gerçekleştirilen kampın kapanış törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz, Adalar Vakfı Başkanı Halim Bulutoğlu, Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı Koordinatörü Gündüz Vassaf ile öğrenciler katıldı.

Kapanış töreninde konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz: "Lider olunmuyor lider doğuluyor. Varsa içinizde lider olursunuz. Ama Türkiye'nin değişik yerlerinden gelen sizler aşağı yukarı aynı zekaya sahipsiniz. Bir adım öne çıkmak lider olmak demektir. 8-9 gün burada Nazım Hikmet'in hayatını okudunuz, incelediniz, sevdiniz, ne güzel şiirler yazmış dediniz, ne güzel adanmış dediniz. Bir kelimesi ne diyor, bir ağaç gibi tek ve hür bir orman gibi kardeşçesine Bu ne anlama geliyor çok yakında Muharrem ayına giriyoruz. Bu toplumda Alevi'siyle, Sünni'siyle herkes aşure yapıyor. Aşure en az yedi tattan meydana gelir. Her tat ayrı bir tat. Ama yan yana geldiği zaman mükemmel bir tat aşure oluyor. Nazım Hikmet belki de yüzyıllardır bu topraklarda var olan şeyi bir cümleye sığdırmış. Bir aşuredeki özgün tat ile aşureyi bir araya getiren tatları bir cümlede ifade etmiş. Alevi'siyle Sünni'siyle bu toprağın yaşayan her kesimi ile bu bizim zenginliğimiz diyebilmekte var, düşman olmakta var" dedi.

Konuşma sonrasında Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz ile birlikte sergiyi gezdi. Başkanı Op. Dr. Altınok Öz kampa katılan öğrencilere sertifika takdim etti.

Nazım Hikmet Yaz Kampı Kapanış Töreni Yapıldı
Nazım Hikmet Yaz Kampı Kapanış Töreni Yapıldı
Nazım Hikmet Yaz Kampı Kapanış Töreni Yapıldı
Nazım Hikmet Yaz Kampı Kapanış Töreni Yapıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Nazım Hikmet Yaz Kampı Kapanış Töreni Yapıldı - Son Dakika


Son Dakika

Odada çocukla baş başaydı! Kahraman kedi, tek hamlesiyle bebeği ölümden kurtardı 16:43 Odada çocukla baş başaydı! Kahraman kedi, tek hamlesiyle bebeği ölümden kurtardı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD basınına S-400 açıklaması: Kimse bizim hangi ülkeden ne alacağımıza müdahale edemez 16:39 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD basınına S-400 açıklaması: Kimse bizim hangi ülkeden ne alacağımıza müdahale edemez Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı pert etti 16:07 Cinsel ilişki sırasında balkondan düşen kadın, son model arabayı pert etti
En mutlu günleri kabusa döndü! Gelin arabasındakilerin 'yol verme' kavgasında 1 ölü, 1 yaralı 15:56 En mutlu günleri kabusa döndü! Gelin arabasındakilerin 'yol verme' kavgasında 1 ölü, 1 yaralı 10 gün önce evlenen doktor çiftin 4 bilezik için yaptığı kavgada kan aktı: 4 yaralı 15:47 10 gün önce evlenen doktor çiftin 4 bilezik için yaptığı kavgada kan aktı: 4 yaralı Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: TEKNOFEST'i dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz 15:33 Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: TEKNOFEST'i dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz
Halka açık idamlara başlayan Taliban, 4 kişiyi vince asarak katletti 14:49 Halka açık idamlara başlayan Taliban, 4 kişiyi vince asarak katletti 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı 14:34 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı
Advertisement