Neba Gayrimenkul'ün Genel Müdürü İsa Bolay, Türkiye yatırımlarını anlattı - Son Dakika

Neba Gayrimenkul'ün Genel Müdürü İsa Bolay, Türkiye yatırımlarını anlattı

02.07.2021 18:00
Neba Gayrimenkul'ün Genel Müdürü İsa Bolay, Türkiye yatırımlarını anlattı

Ülkemizde önemli yatırımlara imza atan Neba Gayrimenkul'ün Genel Müdürü İsa Bolay, samimi açıklamalarda bulundu. Türkiye yatırımları hakkında bilgiler veren Bolay, Basın Ekspres bölgesinin kalbinde yükselen Neba Garden ve Nivo İstanbul by Neba projelerinin şirketin en önemli yatırımlarından olduğunu söyledi.

Neba Gayrimenkul ve Yatırımları Ticaret A.Ş. Genel Müdürü İsa Bolay ile şirkete dair merakedilen tüm detaylar ve İstanbul'daki kilit projeleri, Neba Garden ve Nivo İstanbul by Neba hakkında konuştuk.

Merhaba İsa Bey, İstanbul'da aktif projeler yapan Neba Gayrimenkul'ü daha yakından tanımak isteriz?

Neba Gayrimenkul ve Yatırımları Ticaret A.Ş. köklü ve güçlü ailelerin bir araya gelerek oluşturduğu yabancı yatırımcılar tarafından Türkiye'de kurulan bir şirkettir. Şirket, yurtdışında sağlıktan eğitime, finanstan sosyal sorumluluk projelerine bir çok alanda faaliyet gösteren yabancı yatırımcıların Türkiye'de inşaat ve gayrimenkul alanlarındaki faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla kurulmuştur. Türkiye'nin yanı sıra, Neba kültürünün izlerini Dünya'nın pek çok yerinde gözlemlemek mümkündür. Şirketi kuran yabancı yatırımcılar, Ortadoğu ve Afrika'da büyük projelerin altına imza atmıştır. Bunlara örnek olarak farklı Afrika ülkelerindeki konsolosluk binaları ve stadyumlar verilebilir. Öte yandan ülkemizde de Başakşehir Arterium Villaları olmak üzere hayata geçirilen prestijli projeler dikkat çekmektedir.

Ülkemizde stratejik lokasyonlarda arsaları bulunan Neba, bu yatırımlarını sağlık ve bilişim teknolojileri alanlarında değerlendirmeyi planlamaktadır. Bu durum, firma kurucularının Türkiye'nin potansiyeline olan inancının kanıtıdır. Neba'nın Türkiye'deki yükümlülüklerinin mal varlığının onda birine bile tekabül etmediğini göz önünde bulundurursak, bu şirketin finansal sağlık ve gücünü gözler önüne sermektedir.

Neba Gayrimenkul'ün Genel Müdürü İsa Bolay, Türkiye yatırımlarını anlattı
Neba Gayrimenkul ve Yatırımları Ticaret A.Ş. Genel Müdürü İsa Bolay

Neba'nın Türkiye'deki faaliyetlerinden bahsedebilir misiniz?

Türkiye enerjik popülasyonu, güçlü ihracat kapasitesi ve sıkı çalışan iş gücü bakımından yatırım yapmaya elverişli bir ülkedir. Ülkemiz, dünyanın merkezinde stratejik bir lokasyona sahiptir. Aynı zamanda yatırımlar için net kanunlar ve regülasyonların olması da ülkemizi yatırım ekosistemi açısından avantajlı bir duruma getirmektedir. Tüm bu avantajları göz önünde bulunduran yabancı yatırımcılar, Türkiye'de gayrimenkul sektöründe yatırım yapmanın doğru olacağına kanaat getirmiş ve Başakşehir Arterium Villaları, Nivo İstanbul by Neba ve Neba Garden projelerini hayata geçirmişlerdir. İstanbul'un en önemli merkezlerinden birisi haline gelen Basın Ekspres bölgesinin kalbinde yükselen, şirketin kendi ismini vererek markalaştırdığı, yeşillik ve doğayla iç içe mimarisi ile İstanbul'un en çok konuşulacak alışveriş merkezleri arasına girecek projesi Neba Garden ve şirketin tamamen kontrolüne almış olduğu, yıl sonunda anahtar teslime başlanılacak olan konut projesi Nivo İstanbul by Neba, şirketin gayrimenkul alanında Türkiye'deki en önemli yatırımlarıdır.

Basın Ekspresteki stratejik konumuyla Nivo İstanbul Projesi şirketin ülkemizdeki önemli yatırımları arasında yer almakta. Projenin belirli bir süredir yapım aşamasında olduğu bilinmekte. Nivo İstanbul by Neba Projesi'nin hikayesini bizlerle paylaşabilir misiniz?

Nivo İstanbul Projesi, 2014 yılında Neba Gayrimenkul'un arsa sahibi olarak yer aldığı bir proje olarak başlamıştır. Proje, 2018 - 2019 yılları arasında European Property Awards tarafından Türkiye'nin en iyi karma kullanım, en iyi ev ve en iyi ofis projesi seçilmiştir.

2018 yılında gayrimenkul sektöründe yaşanan sıkıntılar sonucunda Neba A.Ş. yalnızca arsa sahibi olmaktan çıkmış ve 2021 yılında projenin tamamlanma görevini de üstlenmiştir. Neba'nın hem arsasahibi hem de yüklenici konumuna geçmesiyle projenin adı Nivo İstanbul by Neba olarak güncellenmiştir. Ocak 2021'den bu yana hummalı bir çalışma ile Neba Gayrimenkul, 2021 sonunu geçici teslim tarihi olarak belirlemiştir. Şirket, mevcut durumda tüm gücü ile Nivo İstanbul by Neba projesini tamamlamaya odaklanmıştır.

Anlattıklarınıza göre proje iddialı bir şekilde yeniden başladı. Nivo İstanbul by Neba projesinin geleceğinden bahsedebilir misiniz?

Neba Gayrimenkul olarak hedefimiz, 2021 sonunda C ve D blokların ve ticari alanların tamamlanmasıyla birlikte projenin %60'ının teslim edilmesidir. Nivo İstanbul by Neba projesinde yer alan F blokta, uluslararası bir zincir olan Ascott otel grubu tarafından işletilecek beş yıldızlı bir otel yapılmaktadır. Kaba inşaatı bitmiş olan bu otel uluslararası standartlarda bir işçilik ve tefrişatla yapılmakta olup, 2022 sonu bitirilmesi planlanmıştır.

Neba Gayrimenkul, arsa sahibi olarak girdiği projeden yüklenici görevini de üstlenerek projeyi tamamlayacak ve müşterilerine hedeflenen tarih aralıklarında teslim edecektir.

Yenilenen projemizde şu an için gelen tüm talepler olumlu yöndedir. Projemize yoğun ilgi gösterildiğini söyleyebilirim.

Ek olarak, projemizde bulunan ticari bölümler için oluşturduğumuz yeni markamız Neba Garden'ın lansmanını yapmak üzere tüm çalışmalarımız devam etmektedir. Neba Gayrimenkul olarak İstanbul'un kalbinde, doğal bitki örtüsünü bozmadan, yeşilliklerin içerisinde keyifli ve bir o kadar da prestijli bir alışveriş ve yaşam merkezi inşaa etmenin üzerimize düşen bir sorumluluk olduğunu düşünmekteyiz. Doğaya verdiğimiz önemin bir yansıması olan Neba Garden'ın, Nivo İstanbul by Neba projesine katacağı değere olan inancımız tam.

YORUMLAR
500
Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık Bodrum'da Katılımcı Bütçe Görüşmeleri Sürüyor Bodrum'da Katılımcı Bütçe Görüşmeleri Sürüyor Trabzonspor, Berat Özdemir'in El İttifak'a transfer olduğunu açıkladı Trabzonspor, Berat Özdemir'in El İttifak'a transfer olduğunu açıkladı

Son Dakika Güncel Neba Gayrimenkul'ün Genel Müdürü İsa Bolay, Türkiye yatırımlarını anlattı - Son Dakika


Advertisement
Haberi Paylaş