Nebil Özgentürk'ten "Sanatımızın Hatıra Defteri" - Son Dakika

Nebil Özgentürk'ten "Sanatımızın Hatıra Defteri"

17.05.2013 11:03
Nebil Özgentürk'ten

Nebil Özgentürk'ün yazıp yönettiği Sanatımızın Hatıra Defteri, 12. bölümüyle ve yine birbirinden ilginç hatıralarla CNN TÜRK'te olacak.

Mustafa Alabora'dan Yılmaz Güney

12. Bölüm

CNN TÜRK'te, Sanatımızın Hatıra Defteri neşeyle hüznü harmanlayan hatıralarla bir kez daha karşımıza gelirken, 17 Mayıs Cuma günü 21.45'te, 12. bölümün konuk oyuncusu Mustafa Alabora, hapishane arkadaşı Yılmaz Güney'i oynuyor.

Nebil Özgentürk'ün yazıp yönettiği Sanatımızın Hatıra Defteri, 12. bölümüyle ve yine birbirinden ilginç hatıralarla CNN TÜRK'te olacak.

Bu bölümün konuk oyuncusuysa Yılmaz Güney performansıyla Mustafa Alabora. Geçen yüzyılın en ilginç sanat olaylarını anlatan belgesel programı Sanatımızın Hatıra Defteri, Yılmaz Güney'in ilginç bir hikâyesiyle başlıyor. Yılmaz Güney'in ölümünün ardından annesine haber verilmez. Neden ve niçin… Anne Güllü yılarca oğlunun öldüğünü bilmez. Sonraki hikaye ise, Yine tiyatro ve sinemanın büyük aktörlerinden Yıldırım Önal'dan bir hatıra olacak.

Altın Portakal ödülünü Önal neden bakkal dükkânına rehin olarak verdi?

Yiğidim Aslanım şiirinin şairi Bedri Rahmi Eyüboğlu bu dizeleri kime neden yazdı?

Karadeniz'in güçlü sesi Kazım Koyuncu erken ölümüyle birlikte milyonlara sevdirdiği türkülerinde de müthiş hikayeler bıraktı. Cem Yılmaz'ın Av Mevsimi filminde söylediği Hayde türküsünün sır hikayesi ve müthiş bir Anadolu hatırası daha...

Picasso Şebinkarahisar'da nasıl anıldı?

Karikatürist Mehmet Çağçağ, Picasso adını ilk ve ne zaman duydu ve bu sayede nasıl sanata yöneldi.

Nebil Özgentürk'ün hazırlayıp sunduğu Sanatımızın Hatıra Defteri, 12. bölümüyle Cuma günü saat 21.45'te CNN TÜRK'te olacak.

YAYIN TARİHİ: 17 MAYIS 2013/ CUMA

YAYIN SAATİ: 21.45

Nebil Özgentürk'ten Sanatımızın Hatıra Defteri

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Nebil Özgentürk'ten 'Sanatımızın Hatıra Defteri' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor CHP'li Özel, Bakan Akar'a 15 bin lira manevi tazminat ödeyecek İstanbul'da barajların doluluk oranları düştü, İBB'den uyarı geldi: Lütfen su tüketirken özen gösterelim Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı Örnek davranış! Korona testi pozitif çıkmasına rağmen sokağa çıkan kardeşini ihbar etti Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi ABD'de salgının bilançosu son iki haftada ağırlaştı: Dakikada ortalama iki kişi hayatını kaybediyor Eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı'nın tacizine uğradığını iddia eden kadın: Askerden sonra kimseyle sevişmediğini söyledi