Necati Cumali Edebiyat Ödülü, Bu Yıl 'Oyun' Dalında Verilecek - Son Dakika

Necati Cumali Edebiyat Ödülü, Bu Yıl 'Oyun' Dalında Verilecek

12.07.2016 09:45
Necati Cumali Edebiyat Ödülü, Bu Yıl 'Oyun' Dalında Verilecek, System.String[]

Urla Belediyesi ile Cumalı-Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle Necati Cumalı Edebiyat Ödülü’nün bu yıl dördüncüsü düzenleniyor.

Urla Belediyesi ile Cumalı-Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle Necati Cumalı Edebiyat Ödülü'nün bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Geçtiğimiz yıllarda şiir, öykü ve roman dallarında yapılan yarışma, bu yıl oyun dalında sahibini arıyor.

Yazın hayatına katkıda bulunmak, genç yazarları teşvik etmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen Necati Cumalı Edebiyat Ödülü'nün son başvuru tarihi 1 Eylül. Ödüle değer görülen yapıtın sahibine verilecek para ödülü ise 10 bin lira olarak belirlendi. Necati Cumalı 2017 Oyun Ödülü Seçici Kurulu'nu Özen Yula, Behiç Ak, Bilgesu Erenus, Tayfun Erarslan ve Semih Çelenk oluşturuyor.

Başvuru koşulları

Yaş sınırlaması olmaksızın tüm yazarlar yarışmaya, daha önce oynanmamış ve yayınlanmamış uzun oyunlarıyla katılabilecek. Gerçek adlarıyla yarışmaya katılacak olan yazarlar, ortak yapıtlarıyla katılabilecek ancak bir yazar birden çok yapıtla yarışmaya katılamayacak. Ödüle aday olacak oyunların altı kopyası, başvuru dilekçeleri, kısa özgeçmişleri ve birer fotoğrafları ile birlikte 1 Eylül tarihine kadar Urla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Urla- İzmir adresine teslim edilmesi ya da posta/kargo ile göndermesi gerekecek. Ödülü kazanan yapıtın duyurusu 27 Aralık tarihinde basın yoluyla yapılacak.

Yarışmanın ödül töreni ise Ocak 2017 içinde Urla Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. - İZMİR

Necati Cumali Edebiyat Ödülü, Bu Yıl 'Oyun' Dalında Verilecek

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Necati Cumali Edebiyat Ödülü, Bu Yıl 'Oyun' Dalında Verilecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı