Nedim Saban Tiyatrocularımız Çok Cahil - Son Dakika
Güncel

Nedim Saban Tiyatrocularımız Çok Cahil

Nedim Saban Tiyatrocularımız Çok Cahil

CINE5 ekranlarının sevilen programı "Ece'nin Konukları" na katılan Nedim Saban tiyatroculara verdi veriştirdi.

10.04.2012 19:10  Güncelleme: 19:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ece Vahapoğlu'nun sorularını cevaplandıran Nedim Saban, programda Türkiye'deki tiyatrocular ile ilgili eleştirilerini de art arda sıraladı. Yurtdışında milyonlarca dolar kazanan Al Pacino, Meryl Streep, John Malkovich gibi başrol oyuncularının, oyunculuklarını geliştirmek adına çok düşük ücretlerle tiyatro yapmaya özen gösterdiklerini belirten Nedim Saban Türkiye'deki oyuncuların ise tiyatro yerine dizilerde oynamayı tercih ettiklerini söyledi.

Tiyatro sahnesinin oyuncuların kendilerini geliştirmeleri için bir egzersiz alanı olduğunu, ama bir çok oyuncunun tiyatro sahnelerinin bulunduğu semtleri bile bilmediğinin altını çizen Nedim Saban " Bizim tiyatrocularımız çok cahil" diyerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Sevilen bir oyuncu olmakla aydın olmanın aynı şey olmadığını söyleyen Nedim Saban, oyuncuların yurtiçi ve dışında sanat gündemini takip etmesi gerektiğini, ancak birçoğunun yabancı dil bilmedikleri için dünyayı takip edemediklerini söylerken, gerekli donanıma sahip olmayan oyuncuların ise bunu hiç önemsemediğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Nedim Saban Tiyatrocularımız Çok Cahil - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement