Nedim Şener'den Uğur Dündar'a : Hoşgeldiniz Tiyatroya - Son Dakika

Nedim Şener'den Uğur Dündar'a : Hoşgeldiniz Tiyatroya

05.01.2012 15:09
Nedim Şener'den Uğur Dündar'a : Hoşgeldiniz Tiyatroya, System.String[]

Tutuklu sanık Sait Çakır'ın 'hocam' diye hitap ettiği Yalçın Küçük'ün kendisine 'Çakır soyadıyla yazar olamazsın' dediğini belirtmesi üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Sanırım gazeteci Ruşen Çakır da şimdi burada ama" dedi.

Tutuklu sanık Sait Çakır'ın 'hocam' diye hitap ettiği Yalçın Küçük'ün kendisine 'Çakır soyadıyla yazar olamazsın' dediğini belirtmesi üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Sanırım gazeteci Ruşen Çakır da şimdi burada ama" dedi. Ekinci'nin bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.

Oda TV soruşturması kapsamında aralarında gazeteciler Nedim Şener ile Ahmet Şık'ın da bulunduğu 12'si tutuklu 14 sanık hakkında açılan davanın 8. duruşması sanık savunmalarının alınmasıyla devam ediyor.

"HOŞGELDİNİZ TİYATROYA"

Tutuklu sanık gazeteci yazar Nedim Şener, duruşmaya katıldığını gördüğü gazeteci Uğur Dündar'a "Hoş geldiniz tiyatroya" diye seslendi. Dündar ve Şener'in duruşmaya verilen arada ise bir süre sohbet ettiği görüldü. Özel Yetkili 16.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Sait Çakır, "Hiçbirimizin Ergenekon örgütüne ödediğimiz aidat makbuzu yok, kod adlarımız yok. Bu iddianamenin 134 sayfa, benim 130. sayfasına kadar hiçbiryerinde ismim geçmiyor. Benim bu iddianamede var olmamın tek sebebi Yalçın Küçük'e bulaşmış olmamdır. Bu iddianamede Yalçın Küçük'le görüşmek suç sayılmıştır. Bizim Yaçın Küçük'le aramızdaki ilişki hoca öğrenci ilişkisidir. Yalçın Küçük hem bilgi birikimi hem tecrübeli. Ben kendisi ile tanışmadan önce 25 kitabını okudum" diye konuştu.

BAŞKAN'DAN GÜLDÜREN SÖZLER

Çakır, Yalçın Küçük'ün kitaplarını yayınlayan yayınevinin editörü olduğunu ve kitapların ilk sayfasında yayına hazırlayan şeklindeki ibarede adının yazılı olduğunu belirterek, "Bu durum yasal birşeydir. Baksalar görürlerdi. Ben bu iddianameyi hazırlayan savcının çok az çalıştığını düşünüyorum" dedi. Kendisine Oda Tv'de yazı yazdığı sırada 'Hocam' diye hitap ettiği Yalçın Küçük'ün Sadi müstehar (takma) adıyla yazı yazmasını söylediğini ifade eden Çakır, "Hocalar sevdikleri öğrencilerine isim takarlar, bu çok normal Mustafa Kemal Atatürk'e de Kemal ismini hocası vermiştir" diye konuştu.

"RUŞEN ÇAKIR DA ŞİMDİ BURADA AMA"

Çakır ayrıca Yalçın Küçük'ün kendisine 'Çakır soyadıyla yazar olmaz' da dediğini belirtmesi üzerine, Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, salonda izleyici bölümünde oturan gazeteci yazar Ruşen Çakır'ın bulunduğu bölüme bakarak, "Müstehar isim konusunu daha önce Yalçın Küçük de detaylı olarak anlatmıştı. Sanırım gazeteci Ruşen Çakır da şimdi burada ama" deyince başta Ruşen Çakır olmak üzere salonda bulunanların güldüğü görüldü. Duruşma Sait Çakır'ın avukatı Celal Ülgen'in savunmasıyla devam ediyor. - İstanbul/ Kağıthane

Nedim Şener'den Uğur Dündar'a : Hoşgeldiniz Tiyatroya

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Nedim Şener'den Uğur Dündar'a : Hoşgeldiniz Tiyatroya - Son Dakika


Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Talisca'nın Çin'den ayrılmak istemesinde sevgilisiyle arasının bozulması etkili oldu Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı