Nemrut Konusunda Adıyaman Yerel Basını Tek Yürek Oldu - Son Dakika

Nemrut Konusunda Adıyaman Yerel Basını Tek Yürek Oldu

05.01.2012 17:56
Nemrut Konusunda Adıyaman Yerel Basını Tek Yürek Oldu, System.String[]

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Vekili Ahmet Özyanık'ın Nemrut Dağı konusunda basına yansıyan açıklamalarının ardından Adıyaman'da ki yerel basının bu açıklamalara tepkisi sert oldu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Vekili Ahmet Özyanık'ın Nemrut Dağı konusunda basına yansıyan açıklamalarının ardından Adıyaman'da ki yerel basının bu açıklamalara tepkisi sert oldu.

Nemrut Dağı konusunda Malatya'nın cazibe merkezi olduğu ve Adıyaman'dan ulaşımın zor olduğu yönündeki açıklamalarına tepkiler yükselmeye devam ediyor. Adıyaman'da günlük yayın yapan yerel gazeteler ve internet siteleri Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Vekili Ahmet Özyanık ile Adıyaman'ın siyasileri ve bürokratlarına tepki gösterdiler. Gazeteler genel müdür vekilinin yanlış ve eksik bilgi nedeniyle iki ilin karşı karşıya getirildiğini ve Nemrut'un Adıyaman'ın sınırları

içersinde olduğu vurgulandı.

Günebakış Gazetesi "Tam Bir Saçmalık" başlığı ile haberi okuyucularına duyururken, Ahmet Özyanık'ın eksik bilgilerle açıklama yaptığına dikkat çekti.

Olay Gazetesi ise, "Adıyaman'ı yönetenler uyuyadursunNemrut Dağı Artık Adıyaman'ın" başlığı ile duruma tepki gösterdi.

Bugün Gazetesi ise, iktidar partisine yüklenerek, "Hükümetten Adıyaman'a yılın ilk kazığı..Ve Nemrut Malatya'nın" başlığı ile haberi verdi.

Yeniyol Gazetesi ise, Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan'ın Nemrut ile ilgili yaptığı açıklamayı manşetine taşıyarak, "AGAD'tan Ahmet Özyanık'a Tepki" diye haberi okuyucularıyla paylaştı.

Doğuş Gazetesi de Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan'ın Nemrut ile ilgili yaptığı açıklamayı manşetine taşıyarak, "Yapılan Yanlışı Düzeltmeye Davet Ediyoruz" diye manşet attı.

Işık Gazetesi ise haberi "Gözümüz Aydın. Nemrut Malatya'nın" başlığı ile haberi okuyucularına sundu. - ADIYAMAN

Nemrut Konusunda Adıyaman Yerel Basını Tek Yürek Oldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Nemrut Konusunda Adıyaman Yerel Basını Tek Yürek Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Ligi'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu