Son Dakika Haberleri: Nergis Satarak Kazandığı Parayla Kütüphaneye Kitap Aldı

Nergis Satarak Kazandığı Parayla Kütüphaneye Kitap Aldı

8 yıl önce

Gazipaşa'da emekli öğretmen Erdoğan Güven, bahçesinde yetiştirdiği nergis çiçeklerini satarak kazandığı parayla Atatürk Düşünce Derneği (ADD) kütüphanesine kitap aldı.

Nergis Satarak Kazandığı Parayla Kütüphaneye Kitap Aldı, System.String[]

Gazipaşa'da emekli öğretmen Erdoğan Güven, bahçesinde yetiştirdiği nergis çiçeklerini satarak kazandığı parayla Atatürk Düşünce Derneği (ADD) kütüphanesine kitap aldı.


Güven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, emekli olduktan sonra hobi olarak çiçek yetiştirmeye başladığını, daha sonra bu çiçekleri satarak kitap almaya karar verdiğini anlattı.


Çiçeklerin satışından elde ettiği gelirle aldığı kitapları, Atatürkçü Düşünce Derneği Gazipaşa Şubesi'nin kütüphanesine bağışladığını belirten Erdoğan Güven, bu şekilde gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak istediğini söyledi.


Güven, şöyle konuştu:


"Üç şeyi çok seviyorum. Birincisi çocuklar, ikincisi kitaplar, üçüncüsü ise çiçekler. Bunların hepsi birbirine benzer. Yıllarca öğrenci yetiştirdim, şimdi emekliyim. Artık evimin önünde bahçemde çeşitli çiçeklerim var. Hobi olarak çiçek yetiştiriyorum. Bunların içinde en çok nergis çiçeklerini önemsiyorum, çünkü nergislerin kokusu bir başka. Bahçemde yetiştirdiğim nergis çiçeğinin tanesini 6 kuruştan sattım. Parasıyla kitap alarak ADD kütüphanesine bağışladım. Bugüne kadar nergis çiçeği parasıyla bir çok kitap alıp kütüphaneye koydum. Bu yıl da 3 tane daha ekledim."


- ANTALYA

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:19 Kaynak: AANetanyahu'nun oğlu, İstanbul paylaşımıyla sosyal medyanın gündemine oturdu
Avukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi