Netflix, internet altyapısını rahatlatmak amacıyla trafiğini yüzde 25 azaltacak - Son Dakika

Netflix, internet altyapısını rahatlatmak amacıyla trafiğini yüzde 25 azaltacak

Netflix, evde vakit geçirme sürelerinin artmasıyla Türkiye'de de yükü artan internet altyapısını rahatlatmak amacıyla, telekomünikasyon ağları üzerindeki Netflix trafiğini yüzde 25 azaltacak.

Netflix açıklamasında görüşlerine yer verilen Netflix İçerik İletiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ken Florance, yaşanılan küresel krize bağlı olarak, sundukları hizmet kalitesini koruyarak telekomünikasyon ağlarındaki Netflix trafiğini yüzde 25 oranında azaltacak bir yöntem geliştirdiklerini ifade etti.

"TÜRKİYE'DE DE RAHATLAMAYA NEDEN OLACAK"

Florance, "Trafikteki bu azalmaya rağmen üyelerimiz tercih ettikleri plan kapsamında yer alan Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD), Yüksek Çözünürlük (HD) veya Standart Çözünürlük (SD) seçeneklerinden faydalanmaya devam edebilecek. Türkiye'de önümüzdeki 30 gün boyunca uygulanacak bu yöntemin telekomünikasyon ağları üzerinde önemli bir rahatlama sağlayacağına inanıyorum" dedi.

Netflix, internet altyapısını rahatlatmak amacıyla trafiğini yüzde 25 azaltacak


Son Dakika

Ünlü giyim firmasının finans uzmanı 4 milyon TL'lik vurgun yaptı Ankara-Sivas arasını 2 saate indirecek YHT hattı yıl sonunda hizmete açılacak Yaşlılık, malullük ve ölüm aylıkları en az 1500 TL olacak Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı Son dakika: Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının uzamasıyla ilgili kapsamlı bir paket geliyor İki kardeş hobi olarak başladıkları maket gemide ihracatçı oldu Güne düşüşle başlayan gram altın 365 liradan işlem görüyor Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa nefes aldıracak 10 millet bahçesini daha hizmete açtı 18 yıl önce günlüğüne yazdığı hayalini gerçekleştirdi! Evinin bahçesinde kurduğu serada çiçekçilik yapıyor Aracı kurum patronu Murat Güler ve şirketlerine borsada manipülasyon yaptığı gerekçesiyle işlem yasağı getirildi Kanal İstanbul'un güzergahında yabancı şirketler 791 bin metrekare yer aldı Yılın ilk çeyreğinde en çok satan Android telefon Samsung Galaxy A51 oldu Çiftçilere 374 milyon lira destek ödemesi yapıldı Yükselişe geçen dolar 6,78'den işlem görüyor Altının kilogramı 368 bin liraya geriledi