Netflix, Türkiye için Covid-19 Yardımı Yapacak - Son Dakika

Netflix, Türkiye için Covid-19 Yardımı Yapacak

Dünyanın en popüler içerik platformlarından birisi olan Netflix, ülkemizdeki sinema sektörüne destek olabilmek adına İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Sinema Televizyon Sendikası iş birliği ile büyük bir yardıma imza attı.

Netflix, Türkiye için Covid-19 Yardımı Yapacak, System.String[]

Dünyanın en popüler içerik platformlarından birisi olan Netflix, ülkemizdeki sinema sektörüne destek olabilmek adına İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Sinema Televizyon Sendikası iş birliği ile büyük bir yardıma imza attı. İşte Netflix'in Covid-19 yardımı hakkında merak edilen detaylar!


Netflix'in Covid-19 Yardımı Kimlere Yapılacak?


Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre salgın nedeni ile ciddi bir şekilde etkilenen sinema sektöründe çalışanlara toplamda 4,000,000 TL tutarında yardım yapılacak. Söz konusu yardımın dağıtımı İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Sinema Televizyon Sendikası tarafından gerçekleştirilecek.


Söz konusu yardıma kamera arkasında çalışan ışık, ses, makyaj, sanat tasarımı ve kostüm tasarımı gibi farklı birimlerde yer alan kişiler başvurabilecek. Bu kapsamda başvuru yapan ve başvurusu uygun görülen kişiler bir defaya mahsus olmak üzere 2,500 TL yardım alacak.


Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş, yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadeleri kullandı:


"Dünya çapında başarılara imza atan Türk sinema ve dizi sektörünün gücüne başlıca katkıyı sağlayan kamera arkasındaki çalışma arkadaşlarımız pandemiden oldukça olumsuz etkilendi. Biz de bu zor günlerde onlara destek olabilmek için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz."


Peki siz Netflix tarafından atılan bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

Instagram'da canlı yayın açan Acun Ilıcalı, yayını kapatamayınca Mert Öcal'la olan konuşmaları duyuldu Ünlü model, kilo eleştirilerine ateşli pozuyla cevap verdi Şahan Gökbakar, kızına olmayan terlikleri çocuklara hediye ederek herkese örnek oldu 9 çocuğuna bayram harçlığı veren İzzet Yıldızhan, dakikalar içinde binlerce lirasından oldu Şeyma Subaşı, kendisini övdüğü paylaşımı kısa sürede yayından kaldırdı Kalça estetiği yaptıran Linet, mini şortuyla poz verdi Cem Uzan torun sahibi oldu Survivor 2020'de ünlü isimlerin yarıştığı Anlat Bakalım'da kazanan belli oldu 56 yaşındaki Hülya Avşar, Instagram hesabından bornozlu pozunu paylaştı Haluk Levent, Kaş'ta yanan 25 dönümlük alanı ağaçlandırmak için çalışmalara başladı İrem Derici'den sanat camiasını kızdıracak sözler: 10 milyon TL param olsa şarkıcılığı bırakırım Sadece sosyal medya paylaşımlarından aylık 600 bin lira kazanıyor Türkiye güzeli Zeynep Tokuş, mini şortuyla amuda kalkarak poz verdi 3 buçuk aylık hamile olan Sinem son haliyle beğeni rekoru kırdı Seda Sayan, tanıştığı erkeklerden neden T.C numarası istediğini anlattı