Neü'de Devfest Etkinlikleri'nin 4'ncüsü Gerçekleştirildi - Son Dakika

Neü'de Devfest Etkinlikleri'nin 4'ncüsü Gerçekleştirildi

09.12.2016 12:19
Neü'de Devfest Etkinlikleri'nin 4'ncüsü Gerçekleştirildi, System.String[]

Google Developer Group (GDG) Konya ekibi tarafından bu yıl 4’ncüsü düzenlenen Devfest Etkinliği, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Erol Güngör Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Google Developer Group (GDG) Konya ekibi tarafından bu yıl 4'ncüsü düzenlenen Devfest Etkinliği, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Erol Güngör Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan NEÜ Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Osman Çıbıkdiken, Google tarafından desteklenen Devfest serilerinin Türkiye'nin farklı illerindeki GDG grupları tarafından düzenlenen geleneksel bir etkinlik olduğunu söyledi. GDG'nin Konya'da 5 yıl önce kurulduğunu, 4 yıldır aktif olarak Devfest etkinliği yapıldığını ve her yıl büyüyerek devam ettiğini ifade eden Çıbıkdiken, 2016 etkinliğinde açık kaynak teknolojiler ve yeni teknolojiler hakkında 6 konuşma olacağını belirtti. Çıbıkdiken programa katılanların bazı anahtar kelimeleri öğrenip eve gittiklerinde yeni konularda araştırma yapma fırsatı yakalayacaklarını kaydetti.

Daha sonra Yrd. Doç. Dr. Ali Osman Çıbıkdiken - Deep Learning, Sinan Yılmaz - Firebase Overview, Sefa Tamak - Oyun Dünyam Bilgi Depom, Mücahit Büyükyılmaz - Docker, Barkın İlhan - Minik Canavar: Raspberry, Hüseyin Akyol - Software Defined Networks başlıklarında katılımcıları bilgilendirdi. - KONYA

Neü'de Devfest Etkinlikleri'nin 4'ncüsü Gerçekleştirildi
Neü'de Devfest Etkinlikleri'nin 4'ncüsü Gerçekleştirildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Neü'de Devfest Etkinlikleri'nin 4'ncüsü Gerçekleştirildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sörloth'un kötü performansı sürüyor! 9. maçında da golle tanışamadı Güne düşüşle başlayan dolar 7,94'ten işlem görüyor 1 Aralık'tan itibaren onayı olmayan vatandaşa ticari mesaj ve e-posta gönderilemeyecek Milyonluk kabloyu odun doğrar gibi doğrayıp kamyonete yüklediler! O anlar kamerada Yıllardır komada olan Kenan Işık'tan müjdeli haber geldi Koleksiyoncuların peşine düştüğü hatalı basım 200 TL'yi satışa çıkardı Korkutan vaka artışı sonrasında Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Bakan Koca, toplantı sonrasında açıklama yapacak Annesini öldürüp, kendisi ve eşini yaralayan babasının hastaneden çıkmasından korkuyor