Neü'de Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi Tanıtıldı - Son Dakika

Neü'de Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi Tanıtıldı

17.02.2012 17:20
Neü'de Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi Tanıtıldı, System.String[]

Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

NEÜ Eğitim Fakültesi'nde düzenlenen toplantıya, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, rektör yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kılıç, derginin ilk sayısının çıkarılmış olmasını çok önemsediğini ve devamının da geleceğini söyledi.

Bu çalışmaların diğer birimlerde de sayısını artırmak için devam eden ciddi çalışmalarının olduğunu belirten Kılıç, yayınların teşviki konusunda önemli çalışmalarının olduğunu kaydetti.

Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) yapmaları konusunda istekli olan öğretim görevlilerine her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını ifade eden Kılıç, bu doğrultuda yaptıkları girişimlerle üniversitenin BAP biriminin ödeneğini geçen yıla oranla 3 kat artırdıklarını belirtti.

TÜBİTAK'a bundan sonraki dönemde farklı alanlarda proje sunulmasını istediğini kaydeden Kılıç, "Bu dergi beni çok mutlu etti. Bu dergimizin devamını da getireceğiz. Sürekli gelişerek devam edecektir. Dergimizin ilerleyen sayılarında yerli ve yabancı bir çok değerli akademisyenin yazısı ve makalelerinin de yer alacağına yürekten inanıyorum. BAP birimizin ödeneğini Maliye Bakanlığı ile yaptıkları girişimlerle geçen yıla oranla 3 kat artırdık. Öğretim görevlisi arkadaşlarından isteğim bizlere proje hazırlasınlar. Performansa dayalı öğretim üyelerimizi desteklemek istiyoruz. Ama sadece bilimsel çalışmaları ile değerlendirmeyeceğiz. Biz şuna inanıyoruz bilimsel çalışmalar kadar sosyal projelerde önemli biz bu açıdan değerlendireceğiz öğretim üyelerimizi ve yaptıkları etkilikler, karıldıkları seminerler, panellere sonuna kadar destekçi olacağız. Tekrar derginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şevki Özgener, dergiyi hazırlayan ekibin başında ki biri olarak çok mutlu olduğunu yaşadığını ifade etti.

Bugünkü tanıtım programı ile akademisyenlerin heyecanın, emeğinin bir ürüne dönüştüğünü görmenin sevindirici olduğunu belirten Özgener, "30 yıllık üniversiteler bizi arıyor ve çıkardığımız dergiyi soruyor ve bizden yardım istiyorlar. Bu da Nevşehir Üniversitesi'nin kısa sürede hangi seviyeye geldiğinin en iyi göstergesidir" dedi.

Konuşmaların ardından dergiye katkı sağlayanlara Kılıç tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

- NEVŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Neü'de Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi Tanıtıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin eve dönmesini isteyip hastanenin çatısına çıktı, operasyonla indirildi Trump'tan Dağlık Karabağ çıkışı: Ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi