Neü Projesine Tübitak Desteği - Son Dakika

Neü Projesine Tübitak Desteği

18.02.2012 12:40
Neü Projesine Tübitak Desteği, System.String[]

Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü tarafından hazırlanan projeyi TÜBİTAK 2 yıl destekleyecek.

Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü tarafından hazırlanan projeyi TÜBİTAK 2 yıl destekleyecek.

NEÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Erduran ve araştırma grubu tarafından TÜBİTAK ile Rusya Temel Araştırma Vakfı arasında ortak araştırma projesi olarak önerilen "Determination of crust, lithosphere and asthenosphere anisotropic velocity structure beneath the Anatolian plate from surface waves, P and S receiver functions, teleseismic P and S travel-time residuals and SKS splitting" isimli proje TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı tarafından 2 yıl süreli desteklenmeye uygun bulunduğu bildirildi.

TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı tarafından desteklenen bu projeyle, Anadolu plakasında çalıştırılmakta olan deprem istasyonlarına ait veriler Türk ve Rus akademisyenler arasındaki işbirliği ile farklı modern yöntem ve teknikler kullanılarak izotropik ve anizotropik olarak değerlendirileceği ve Anadolu plakasına ait günümüze kadar elde edilmemiş detaylı yeraltı sismik hız bilgilerinin 500 km derinliğe kadar değişiminin tespit edilebileceği kaydedildi.

- NEVŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Neü Projesine Tübitak Desteği - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi