Nevşehir'de 10 Kasım Anma Töreni Programı Açıklandı - Son Dakika

Nevşehir'de 10 Kasım Anma Töreni Programı Açıklandı

07.11.2012 12:31
Nevşehir'de 10 Kasım Anma Töreni Programı Açıklandı, System.String[]

Nevşehir'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 74.yıldönümünde 10 Kasımda düzenlenecek törenlerle anılacak.

Nevşehir'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 74. yıldönümünde 10 Kasımda düzenlenecek törenlerle anılacak.

Nevşehir Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: 10 Kasım Cumartesi günü saat 09.55'te Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na Vali Abdurrahman Savaş, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul ve Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından çelenk konacak. Saat 09.05'de verilecek komutla tören yerinde bulunan Emniyet Müdürlüğü ile Sivil Savunma Müdürlüğü araçlarındaki sirenlerin çalması ile birlikte 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. İstiklal Marşı başladığında direkte çekili bayrak ağır ağır yarıya kadar indirilecek.

Nevşehir Valiliği önündeki programın ardından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi Salonu'nda saat 10.00'da bir program düzenlenecek. Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından TOKİ Kız Meslek Lisesi tarih öğretmeni Rızvan Kurukafa, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapacak. Ardından 'Atatürk'ün Kronolojik Hayatı' konulu slayt gösterisi sunulacak. Daha sonra program Atatürk ile ilgili anı, şiir etkinlikleri, Atatürk'ün ölümünün iç ve dış basınındaki yeri ve Cahit Kulebi'nin Oratoryosu ile sona erecek. "

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Nevşehir'de 10 Kasım Anma Töreni Programı Açıklandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti