Nevşehir'de halı dokuma kursuna katılan kadınlar meslek ediniyor - Son Dakika

Nevşehir'de halı dokuma kursuna katılan kadınlar meslek ediniyor

01.07.2020 16:19
Nevşehir'de halı dokuma kursuna katılan kadınlar meslek ediniyor, System.String[]

Nevşehir'de, belediye tarafından açılan dokuma kursuna katılan kadınlar hem üretiyor hem de ürettikleri ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.

Nevşehir'de, belediye tarafından açılan dokuma kursuna katılan kadınlar hem üretiyor hem de ürettikleri ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Kadın Çalışmaları Eğitim Merkezi (KAÇEM) tarafından açılan halı dokuma kursunda, kadınların meslek edinerek istihdama katkı sağlanmasının amaçlandığı bildirildi.

İŞ-KUR işbirliğinde, KAÇEM atölyesinde devam eden kursa katılan kadınlara usta öğreticilerce günlük 35 lira harçlık verildiği aktarıldı.

Kurs öğretmeni Fatma Turgut, 10 ev kadının katıldığı kursta kirkitli havsız dokuma tekniği ile yöresel motifler kullanılarak çanta, minder, kilim, cüzdan ve duvar süsü yapımı konusunda eğitim verildiğini belirtti.

Yıllardan beri meslek edinme ve çalışma hayali kurduğunu kaydeden ev hanımı Müzeyyen Yücefaydalı da kursu tamamladıktan sonra dokumacılığı sürdürmek istediğini söyledi.

Belediye Başkanı Arı'ya desteklerinden dolayı teşekkür eden kursiyer Zehra Bıyıklı ise hem çocuklarının eğitimine destek vermek hem de meslek sahibi olabilmek için kursa katıldığını söyledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nevşehir'de halı dokuma kursuna katılan kadınlar meslek ediniyor - Son Dakika


Son Dakika

Türk gemisini yarım saat kovalayan korsanlar, balyozla kırmadıkları kapıları taş motoruyla kesmişler Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca müjdeli haberi verdi: Korona aşılarının ikinci sevkiyatı yarın sabah geliyor Vatandaşa "Ekonomiyi kim daha iyi yönetir?" diye soruldu, Erdoğan açık ara fark attı Son Dakika: Gine Körfezi'nde korsan saldırısına uğrayan Türk gemisi Gabon'un Gentil Limanı'na demirledi Eksi 30'u gören Erzurum'da musluktan akan sular dondu Annelere yarım mesai, tam maaş! İşte gerekli şartlar Yasak ihlali yapan internet kafeden tam 50 kişi çıktı Pfizer/BioNTech aşısında tedirgin eden sonuçlar: İlk aşıda koruma yüzde 50'ler seviyesinde ve mutasyonlara karşı etkisiz