Nevşehir'de kök hücre ve kan bağışı kampanyası - Son Dakika

Nevşehir'de kök hücre ve kan bağışı kampanyası

26.08.2019 13:38
Nevşehir'de kök hücre ve kan bağışı kampanyası, System.String[]

Kızılay Nevşehir Şubesi tarafından lösemi hastalığıyla mücadele eden ve ilik nakli bekleyenler için kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kızılay Nevşehir Şubesi tarafından lösemi hastalığıyla mücadele eden ve ilik nakli bekleyenler için kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kentteki çeşitli kurumların destek verdiği kampanyaya katılım sağlamak amacıyla Kızılay Kan Merkezine gelen vatandaşlar, kan ve kök hücre bağışında bulundu. Görevliler tarafından kök hücre nakli konusunda vatandaşlara bilgi verildi.

Öte yandan, Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde kök hücre nakli bekleyen Salim Denizhan'ın (7) yakınları da bağışçılarla sohbet ederek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Salim Denizhan'ın anneannesi Resmiye Ağaçdelen, AA muhabirine, kök hücre bağışına vatandaşların gösterdiği ilgiden memnuniyet duygulandığını belirterek, bağışçılara teşekkür etti.

Ağaçdelen, "Başımıza gelmeden önce biz de bu konuda bilgi sahibi değildik. Kök hücre nakli kolay bir yöntemle yapılabiliyor. Kızılay tarafından ülke genelinde kampanya yürütülüyor. Umarım hem torunum hem de başka kök hücre bekleyenler sağlıklarına kavuşur." dedi.

Kızılay Kan Merkezi yetkilileri, kan ve kök hücre bağışının sürekli alındığını, çeşitli dönemlerde ise dikkat çekmek amacıyla kampanyalar düzenlendiğini belirtti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nevşehir'de kök hücre ve kan bağışı kampanyası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Oyuncu Berk Atan'ın İzmir'de yaşayan ailesi depreme evlerinde yakalandı 5'er kiloluk kırlangıç balıkları 500'er liradan satışa sunuldu Marmara Bölgesi'nde kuvvetli sağanak bekleniyor Kabe'de panik anları! Aracıyla Mescid-i Haram'a daldı Ailesinden gizlice doğum yapan 14 yaşındaki kız çocuğunun bebeği, derin dondurucuda bulundu Depremin vurduğu Seferihisar, havadan görüntülendi İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti