Nevşehir'de Sahnelenen 'Menan Cinleri' Ayakta Alkışlandı - Son Dakika

Nevşehir'de Sahnelenen 'Menan Cinleri' Ayakta Alkışlandı

18.10.2012 18:51
Nevşehir'de Sahnelenen 'Menan Cinleri' Ayakta Alkışlandı, System.String[]

Nevşehir Genç Sanayiciler ve İşadamları Derneği (GESİAD)'nin sponsorluğunda organize edilen Menan Cinleri adlı tiyatro oyunu, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Nevşehir Genç Sanayiciler ve İşadamları Derneği (GESİAD)'nin sponsorluğunda organize edilen Menan Cinleri adlı tiyatro oyunu, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahnelenen oyun ayakta alkışlandı.

GESİAD Başkanı İrfan Avşar, oyun öncesi yaptığı açıklamada, dernek olarak sadece ilin ekonomik anlamda gelişmesi için çalışmadıklarını, sosyal, kültürel ve sanatsal olarak da belirli bir seviyeye ulaşması için imkanlar ölçüsünde gayret sarf ettiklerini belirtti.

Bu kapsamda yaptıkları çalışma ile Nevşehirlilere Menan Cinleri oyununu seyrettirmek için bir organizasyon düzenlediklerini kaydeden Avşar, "Nevşehirlilerin de salonu doldurması bizi mutlu etti. Bu ve buna benzer sosyal faaliyetlerimize devam edeceğiz." dedi.

Hekimoğlu İsmail'in 'Menan Cinleri' isimli kitabın yeniden uyarlanması ile meydana gelen tiyatro oyunu, insanın ölümden sonraki yolculuğunu konu ediniyor.

Yönetmenliğini Mahmud Tahsin'in ve yapımcılığını Tiyatro Greyfurt'un yaptığı 2 perdelik Menan Cinleri oyununu izleyen Nevşehirliler oyuncuları ayakta alkışladı.

Nevşehir'de Sahnelenen 'Menan Cinleri' Ayakta Alkışlandı

Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Nevşehir'de Sahnelenen 'Menan Cinleri' Ayakta Alkışlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen fuhuş rezaletinde, gözaltına alınan evli çift tutuklandı Ali Ağaoğlu'nun 1 milyon dolarlı doğum günü pastası topa tutuldu Galatasaray yöneticisi Şükrü Hanedar'dan Rıdvan Dilmen'e lakaplı gönderme Son Dakika: Haftalık vaka sayıları ve 15 günde bir yayınlanacak risk haritası hafta sonu ilan edilecek Muharrem İnce, "Beştepe'ye giden CHP'li" iddiasını tekrar gündeme getirdi: Büyük gelişmeler oluyor Temel Karamollaoğlu, HDP'nin kapatılma tartışmasında tavrını belli etti: Birini kapatırsınız bir başkası çıkar Kahvehanelerde oyunlar serbest mi, yasak mı? İçişleri Bakanlığı merak edilen soruya yanıt verdi Bakan Soylu'dan kontrollü normalleşme talimatı: Denetimlerde teknolojiden yararlanın