Nevşehir'de, "Türkiye'nin Varoluş Mücadelesi" konferansı - Son Dakika

Nevşehir'de, "Türkiye'nin Varoluş Mücadelesi" konferansı

08.11.2019 16:44
Nevşehir'de,

Kapadokya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı tarafından "Türkiye'nin Varoluş Mücadelesi" konulu konferans düzenlendi.

Kapadokya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı tarafından " Türkiye'nin Varoluş Mücadelesi" konulu konferans düzenlendi.

Üniversitenin Mustafapaşa yerleşkesindeki Oktay Sinanoğlu Konferans Salonu'ndaki programa konuşmacı olarak Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar katıldı.

Ağar, Türkiye'nin, kendi içinde bazı yapısal bozukluklarla karşı karşıya olduğunu, küresel güçlerin de bu durumdan faydalanmak istediğini belirtti.

Ağar, "Birileri püskürttükleri ateşlerle bizim ülkemiz üzerinde bir etki yaratmaya çalışıyor. Böyle olunca da geriye mücadeleden başka bir şey kalmıyor. Bu aşamada öncelikle mücadelenizi akıl eksenli ortaya koymak ve kendi içinizdeki yapısal bozuklukları tespit edip, o yapısal bozuklukları gidererek yapmak zorundasınız çünkü temel sorun buradan kaynaklanıyor." dedi.

Değer ve kavramlara sahip çıkılarak, bilgi ve bilinç üreterek tüm sorunların bertaraf edilebileceğini vurgulayan Ağar, "Sorunlarımızı bertaraf edecek, kötü durumu tersine çevirebilecek olan saygıdeğer gençlerimizdir." diye konuştu.

Konferansın ardından Ağar, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı öğrencilerine yönelik düzenlenen seminere katıldı.

Nevşehir'de, Türkiye'nin Varoluş Mücadelesi konferansı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Nevşehir'de, 'Türkiye'nin Varoluş Mücadelesi' konferansı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çaykur Rizespor, evinde Kayserispor'u 1-0 mağlup etti CHP'li Selin Sayek Böke'nin İzmir'deki AFAD çadırlarıyla ilgili iddialarına İçişlerinden cevap: Böyle bir şey yok İzmir Valisi Köşger soygunculara karşı uyardı: Hasar tespiti için yetkili ekipler dışında kimseyi evinize sokmayın "Ölürüm de atmam dediği" 50 kediyle birlikte enkaz altında kaldı Kanserden hayatını kaybeden spor spikeri Dilay Kemer, son yolculuğuna uğurlandı Fırsatçı her yerde aynı! Deprem sonrası İzmir'de ev kiraları arttı Paşinyan'ı Azerbaycan yalanı da kurtarmadı! Rusya kapıyı gösterdi Yarım kilosu 25 bin liralık bir altın bileziğe denk olan 'safran', çelik kasalarda saklanıyor