Nevşehir Enflasyonu Yüzde 12 - Son Dakika

Nevşehir Enflasyonu Yüzde 12

03.01.2012 15:41
Nevşehir Enflasyonu Yüzde 12, System.String[]

Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kırıkkale illerini kapsayan Nevşehir bölgesinde bir önceki yılın aynı ayına göre enflasyonun yüzde 12 olarak gerçekleştiği bildirildi.

Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kırıkkale illerini kapsayan Nevşehir bölgesinde bir önceki yılın aynı ayına göre enflasyonun yüzde 12 olarak gerçekleştiği bildirildi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Nevşehir Bölge Müdürü Üzeyir Karakuş, yaptığı yazılı açıklamada, Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kırıkkale illerinden oluşan Nevşehir İstatistiki Bölgesi'nde meydana gelen enflasyon rakamlarını açıkladı.

Buna göre, TÜFE'de 2011 yılı Aralık ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre ulusal bazda yüzde 10,45 artış meydana gelirken; Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kırıkkale illerini kapsayan Nevşehir Bölge Müdürlüğü'nde bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,05 olarak gerçekleşti. Böylece Nevşehir İstatistiki bölgede enflasyon rakamları ülke genelinin yaklaşık 2 puan üzerinde gerçekleşti.

Karakuş, Tüketici Fiyatları Endeksi'nin 2011 yılı Aralık ayında ulusal bazda, bir önceki aya göre; yüzde 0,58 olarak gerçekleşirken, Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kırıkkale illerini kapsayan Nevşehir Bölge Müdürlüğü'nde 2011 yılı Aralık ayında TÜFE'de, yüzde 0,85 artış gerçekleştiğini de açıkladı.

Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kırıkkale illerini kapsayan İstatistiki bölgede ise madde bazında en yüksek artış yüzde 91,74 ile karnabaharda gerçekleşirken, en fazla düşüş ise yüzde -23,53 ile portakalda meydana geldi.

2011 yılı Aralık ayında Tüketici Fiyatları Endeksi'nde 26 İstatistiki Bölge içinde bir önceki aya göre en yüksek artış yüzde 1,39 ile Şanlıurfa, Diyarbakır illerini kapsayan istatistiki bölgede, en az artış ise yüzde 0,10 ile Antalya, Isparta, Burdur illerini kapsayan istatistiki bölgelerde meydana geldi. Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kırıkkale illerinden oluşan Nevşehir İstatistiki Bölgesi, bir önceki aya göre yüzde 0,85 artış ile birlikte 26 istatistiki bölge içerisinde en çok artış gösteren 7. bölge oldu.

Nevşehir Enflasyonu Yüzde 12

Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi Nevşehir Enflasyonu Yüzde 12 - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement