Son Dakika Haberleri: Nevşehir Hayvan Kasabası'nın Temeli Atıldı

Nevşehir Hayvan Kasabası'nın Temeli Atıldı

9 gün önce

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve sokak hayvanlarının barındırılması amaçlanan "Hayvan Kasabası"nın temeli törenle atıldı.

Nevşehir Hayvan Kasabası'nın Temeli Atıldı, System.String[]
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve sokak hayvanlarının barındırılması amaçlanan "Hayvan Kasabası"nın temeli törenle atıldı.


Geçici bakım evi olarak kullanılacak, 41 bin 890 metrekarelik alana inşa edilecek tesisin temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Rasim Arı, kentteki en önemli sorunlardan birinin de başıboş gezen sokak hayvanları olduğunu belirterek, bu sorunun önüne geçmek için tesisin hayata geçirileceğini kaydetti.

Arı, "Bir taraftan vatandaşımız mağduriyetini ifade ediyor, diğer taraftan da hayvanlarımız şefkate ve merhamete ihtiyaç duyuyor. Vatandaşlardan hayvanlar konusunda çok sayıda şikayet aldık. Nevşehir sınırları içerisindeki bütün hayvanlarımızın şefkatli bir ortamda bakımını yapacağız. Biz sadece insanlara değil, bütün canlılara şefkat ve merhamet gösterilmesi gereken ve bunu bize telkin eden bir dinin mensubuyuz. Biz her türlü canlının şefkatli ve merhametli bir ortamda hayatını devam ettirmesini temin etmek zorundayız." diye konuştu.


Konuşmanın ardından Hayvan Kasabası'nın temeli Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Belediye Başkanı Arı ve Nevşehir İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit tarafından butona basılarak atıldı.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 05:13 Kaynak: AAAhmet Davutoğlu'nun Yeni Partiyi Ne Zaman Kuracağı Belli Oldu Yunanistan Lideri Çipras, Erken Genel Seçime Gidileceğini Açıkladı AK Partili Mehmet Metiner Canlı Yayında Zor Anlar Yaşadı: Ekrem İmamoğ.., Pardon CHP Adayı İftara Ne Kadar Kaldı? İşte 27 Mayıs Pazartesi İl İl İftar Vakitleri