Nevşehir İl Müftülüğü Tarafından Temel Dini Bilgiler Yarışması Düzenlendi - Son Dakika

Nevşehir İl Müftülüğü Tarafından Temel Dini Bilgiler Yarışması Düzenlendi

19.05.2016 09:12
Nevşehir İl Müftülüğü Tarafından Temel Dini Bilgiler Yarışması Düzenlendi, System.String[]

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Acıgöl İlçesi Merkez Çarşı Camii’nde ’Temel Dini Bilgiler Yarışması’ düzenlenerek İl birincisi seçildi.

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından Acıgöl İlçesi Merkez Çarşı Camii'nde 'Temel Dini Bilgiler Yarışması' düzenlenerek İl birincisi seçildi.

Programa, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Ürgüp Müftüsü Muhammed Çınar, Acıgöl Müftüsü Muharrem Evirgen, Kur'an Kursları öğreticileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kuran Kursları Temel Dini Bilgiler yarışmasında İl birinciliği Acıgöl Merkez Kuran Kursu öğrencisi Kevser Alkan elde ederken ikinciliği Nevşehir Merkez Üftade Kuran Kursu öğrencisi Gülhan Oğurlu, üçüncülüğü ise Avanos Bahçelievler Kuran Kursu öğrencisi Ümmügülsüm Çiftçi elde etti.

Yapılan yarışma sonrası bir konuşma yapan Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, "Dini bilginin en güzel ve doğru bir şekilde öğrenildiği, milletimizin müstesna mekanları Kur'an kurslarımızdır. Ne mutlu ki annelerimiz, eşlerimiz ve yavrularımız buralarda Allah'ın Kelamını dinimizin özellik ve güzelliklerini öğrenebilmek için çaba ve gayret sarf ediyorlar" dedi.

Program sonunda Nevşehir İl Müftülüğü tarafından yarışmada birinci olan öğrenciye üç çeyrek altın, ikinci olan öğrenciye iki çeyrek altın ve üçüncü olan öğrenciye saat hediye edilirken, Acıgöl İlçe Müftülüğünce ise yarışamaya katılan bütün öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından birer kitap seti hediye edildi. - NEVŞEHİR

Nevşehir İl Müftülüğü Tarafından Temel Dini Bilgiler Yarışması Düzenlendi
Nevşehir İl Müftülüğü Tarafından Temel Dini Bilgiler Yarışması Düzenlendi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Nevşehir İl Müftülüğü Tarafından Temel Dini Bilgiler Yarışması Düzenlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu